Ana Sayfa Gündem 14 Ağustos 2021

BOLU BELEDİYESİ’DE SEL BÖLGESİNE YARDIM ELİNİ UZATTI

ZEKERİYA ERCİVAN

Bolu’nun CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan, Batı Karadeniz’de şiddetli yağış sonrası gelen sel felaketini yaşayan Kastamonu, Sinop ve Bartın illeri başta olmak üzere yardıma ihtiyacı olan illere yardım seferberliği başlattıklarını söyledi. Özcan, “Ak Partili ya da CHP’li demeden bizden yardım isteyen herkese gücümüz doğrultusunda yardım etmeye çalışıyoruz” dedi.

Şiddetli yağışların batı Karadeniz’de felakete dönüşmesinin ardından ANKA Haber Ajansı Muhabirine açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan şunları söyledi:

“BELEDİYE BAŞKANLARIYLA BİZZAT İLETİŞİM KURARAK LAZIM OLAN HER ŞEYİ GÖNDERDİK”

“Geçen meclis toplantımızda belediye meclis kararı almıştık. Sel bölgelerindeki belediyeler ile karşılıklı protokollerle, yardım bölgeleri ile ilgili, bu sebeple gerek yangından zarar gören Manavgat, Bodrum, Marmaris başta olmak üzere birçok yere her türlü ihtiyaca, bizden ne istediler ise suysa su, temizlik malzemesiyle temizlik malzemesi hepsini gönderdik. Keza Kastamonu’nun Bozkurt İlçesine ve Cidesi’ne, Sinop’un Ayancık ilçesine oradaki belediye başkanlarıyla bizzat iletişim kurarak lazım olan her şeyi gönderdik.

“AK PARTİLİ YA DA CHP’Lİ DEMİYORUZ”

Az önce bir ekibimiz yola çıktı. İlaçlama ekibi, kuvvetli bir ilaçlama ekibini Cide’ye gönderdik. Biliyorsunuz bu sulardan dolayı çok ciddi bir sinek ve haşere problemi çıktı. Kuvvetli bir ilaçlama ekibini biraz önce Ayancık’a gönderdik. Bir önceki gün iki tır dolusu malzemeyi Cide’ye gönderdik. Battaniye ihtiyacı olan varsa battaniye. Daha önce hafta Arhavi’de çok büyük bir felaket olmuştu. Arhavi Belediyesi’yle karşılıklı protokolle orada on tane ailenin tüm beyaz eşya ihtiyaçlarını karşıladık Bolu Belediyesi olarak. Gücümüz yettiği kadar biz elimizdeki kaynakları mağdur olan tüm hemşehrilerimize belediye ayrımı yapmaksızın Ak Partili ya da CHP’li demeden bizden yardım isteyen herkese gücümüz doğrultusunda yardım etmeye çalışıyoruz.”