Ana Sayfa Yurt 13 Ağustos 2021

ZÜBEYDE ANA ÇOCUK AKADEMİSİ YENİ DÖNEME HAZIR

Mudanya Belediyesi tarafından projelendirilerek hayata geçirilen Zübeyde Ana Çocuk Akademisi, 2021-2022 yılı eğitim öğretim dönemine hazır. Ön kayıtları tamamlanan Türkiye’nin en büyük kreş ve anaokulu Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nin öğretmen ve idari kadrosu oluşturuldu. 200 öğrenci kapasiteli kreş ve anaokulu, 2021-2022 yılı eğitim öğretim döneminde ilk öğrenci ve öğretmenleriyle eğitime başlayacak.

Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nin eğitim kadrosuyla bir araya gelen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, şunları söyledi: 

“En değerli varlığımız, yavrularımız için anaların anası Zübeyde Anamızın adıyla projelendirdiğimiz çocuk akademimiz ilk öğrencilerini bu yıl ağırlamaya başlayacak. Ne kadar gurur duysam az. Ülkemizin güçlenmesinin çocukların alacağı sağlam temellere dayanan bir eğitimle mümkün olduğuna inanıyorum. Birbirinden yetenekli öğretmenlerimiz, geleceğimizin aydınlık yarınlarını yetiştirecek. Zübeyde Ana Çocuk Akademimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile onu ulusumuza armağan eden Zübeyde Anamıza ve onların yolunda yürüyen değerli annelerimize vefa, saygı ve minnetimizin ifadesidir. Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak, laik, çağdaş temeller üzerine kurulu eğitimi köklendirmek adına hayata geçirdiğimiz çocuk akademimiz Mudanyamıza ve Bursamıza hayırlı olsun.”