Ana Sayfa Yurt 13 Ağustos 2021

“NİLÜFER KENT TİYATROSU” SEZONA ERKEN BAŞLADI

Nilüfer Kent Tiyatrosu, sezonu; Mark Ravenhill’in “Vur Yağmala Yeniden” oyunu ile açtı. 5 bölümden oluşan oyunun 1. bölümünün prömiyeri, Balat Atatürk Ormanı’ndaki açık hava sahnesinde yapıldı.

Genel sanat yönetmenliğini Murat Daltaban’ın yaptığı, “Nilüfer Kent Tiyatrosu” izleyici karşısına çıktı. Mark Ravenhill’in kara komedi oyunlardan oluşan “Vur Yağmala Yeniden” eserini sahneye koyan Nilüfer Kent Tiyatrosu oyuncuları, tiyatroseverlerle, açık havada buluştu. İzleyicinin karşısına “Aya değil ama çok daha uzaklara gittik’” diye çıkan Nilüfer Kent Tiyatrosu, 5 bölümden oluşan “Vur Yağmala Yeniden”in ilk bölümünün prömiyerini yaptı.

Prömiyer; Nilüfer Belediyesi’nin Balat Atatürk Ormanı’nda yeniden düzenleyerek bir açıkhava sahnesine dönüştürdüğü kulübede yapıldı. Nilüfer Kent Tiyatrosu, çevrisini Ayberk Erkay’ın yaptığı “Vur Yağmala Yeniden”in birinci bölümünde, “Dün Bir Olay Meydana Geldi”, “Kayıp Cennet” ve “Cennet Yeniden” isimli oyunları sahneledi. Her bölümde bir konuk oyuncunun yer alacağı projede, birinci bölümün konuk oyuncusu da Beste Bereket oldu.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de oyunun sahnelenmesinin ardından sahneye çıkarak, başta Nilüfer Kent Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Daltaban olmak üzere oyuncuları ve yönetmen Mert Öner’i tebrik etti.

“EMİNİM BU BULUŞMALAR HEPİMİZE ÇOK İYİ GELECEK”

Pandemi nedeniyle sanata hasret kalan sanatseverleri tiyatro ile buluşturmanın mutluluğu içinde olduklarını söyleyen Erdem, “Hem kültür-sanat etkinliklerini, hem de doğanın içinde olmayı o kadar özledik ki, eminim bu buluşmalar hepimize çok iyi gelecek” dedi.

“KÜRESEL KRİZLERİN GENELİNE BİR BAKIŞ GETİRİYOR”

Genel Sanat Yönetmeni Murat Daltaban da büyük bir heyecan içinde olduklarını belirterek, “Büyük bir anomali döneminden geçiyoruz. Her şey parçalara bölünmüş durumda. Hayatımızdaki akışkanlık, kendi rutinini kaybetmiş durumda ve aslında ‘Vur Yağmala Yeniden’, bütün bu küresel krizlerin geneline bir bakış getiriyor” dedi. 

Birinci bölümün oyunları 25 Ağustos’a kadar toplam altı kez sahnelenecek, ardından ikinci bölümün prömiyeri yapılacak. Nilüfer Kent Tiyatrosu, “Vur Yağmala Yeniden”in bütün episodları bittiğinde, Kasım ayında da bütün oyunların arka arkaya sahneleneceği, tüm gün sürecek özel gösterimler yapacak.

“Vur Yağlama Yeniden”i izlemek isteyenler biletini, “bilet.nilufer.bel.tr” adresinden biletini alabilir.