Ana Sayfa Yurt 13 Ağustos 2021

ÇANKAYA ZABITASINDAN ESNAFA ZİYARET

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, tam kapanmanın sona ermesiyle dükkanlarını açan esnaf için yeni bir uygulama başlattı. Çankaya Belediyesi’nin zabıta ekipleri, ilçe esnafını ziyaret ederek sorunlarını ve isteklerini dinliyor.

Çankaya Belediyesi Zabıtası Denetim Amirliği ekipleri, Çankaya’da esnafı, bu kez denetim için değil sorunlarını, istek ve şikayetlerini dinleyip çözüm üretmek için dolaşıyor. Ekipler, ilk ziyaretlerini Kızılay bölgesinde gerçekleştirdi.

“ÇANKAYA’DA KİMSE YALNIZ DEĞİLDİR”

Uygulama hakkında bilgi veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Çankaya Belediyesi olarak Zabıta Denetim Amirliği bünyesinde başlattığımız yeni uygulama ile çözüme odaklı belediyecilik anlayışımızı her alanda yaygınlaştırıyoruz. Çankaya Zabıtamız, bu zor dönemde sadece denetim için değil, esnafın derdini dinleyen, sorunlarını çözen bir anlayışla ziyaretlerini gerçekleştiriyor” dedi.

Kapanma döneminde esnafın yaşadığı zorlukları, karşılaştığı sorunları her dönem takip ettiklerini söyleyen Taşdelen şöyle devam etti:

“Pandemi döneminde yardım ve hijyen paketlerimizle esnafımızın yanında olduk. Kapanmanın sona ermesinden sonra da her alanda desteğimizi sürdürdük, yeni projelerimizi hayata geçirdik. Yaz döneminde de esnafımızın yanındayız. Ülkenin yaşadığı ekonomik açmaz, küçük esnafa daha ağır yansıyor. Biz bu durumda esnaftan yana olmak zorundayız. Esnaf kazanacak ki üretim yapsın, istihdam yaratıp maaş ödesin, vergisini ödeyebilsin. Çankaya’da hiç kimse yalnız değildir. Biz, Çankaya Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”