Ana Sayfa Yurt 12 Ağustos 2021

TEPEBAŞI BELEDİYESİ’NİN DOĞAL ÜRÜNLERE ÜCRETSİZ SERVİS HİZMETİ SÜRÜYOR

Tepebaşı Belediyesi’nin yerel üretime ve kadınlara verdiği destekler doğrultusunda kurduğu Kadın Üretici Ürün Satış Noktası’na, Tepebaşı’nın elektrikli otobüsleri ile ücretsiz servis hizmeti sürüyor.

Temmuz 2019’da hizmete başlayan Kadın Üretici Ürün Satış Noktası haftada üç gün olmak üzere Özdilek Sanat Merkezi, Batıkent Belde Evi ve Uluönder Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde hizmet veriyor.

Tepebaşı Belediyesi tarafından ücretsiz tezgah, çadır gibi imkanların sağlandığı Kadın Üretici Ürün Satış Noktası’ndaki kadınlar, ürettikleri hamur işi, salça, turşu, reçel, kurutulmuş sebzeler, makarna, mantı, tarhana, tatlı, meyve ve sebze gibi ürünleri Eskişehirlilerle buluşturuyor.

BATIKENT’E ÜCRETSİZ SERVİS HİZMETİ

Her cumartesi kurulan Batıkent Kadın Üretici Ürün Satış Noktası için Uluönder Mahallesi ve Sıhhiye Meydanı’ndan elektrikli otobüsler ile ücretsiz ulaşım hizmeti devam ediyor.

Sıhhiye Meydanı (Migros önü) ve Uluönder Mahallesi (tramvay durağı) sefer saatleri 11.00 ve 14.00 olarak belirlendi. Dönüşler ise 12.15 ve 15.15 saatlerinde gerçekleştiriliyor.

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA HİZMET VERİLİYOR

Kadın Üretici Ürün Satış Noktası; salı günleri Uluönder Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde (Avlulu Çarşı arkası), perşembe günleri Özdilek Sanat Merkezi bahçesinde ve cumartesi günleri de Batıkent Belde Evi bahçesinde Eskişehirlilerle buluşuyor.

Ayrıca Kadın Üretici Ürün Satış Noktası, koronavirüsle mücadelenin verildiği bugünlerde; hijyen, sosyal mesafe, maske kullanımı gibi önlemler eşliğinde hizmet veriyor.