Ana Sayfa Yurt 12 Ağustos 2021

KARABURUN’DA KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİNE DESTEK

İzmir’in Karaburun ilçesindeki keçi yetiştiricileri, Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’a sıkıntılarını anlattı. Belediyeye ait Keçi Peyniri Mandırası’nda kapasite artışına gittiklerini, keçi sütünü de piyasa fiyatının üzerinde satın aldıklarını belirten Başkan Erdoğan ise desteğin süreceğini belirtti.

Karaburun Belediye Başkanı CHP’li İlkay Girgin Erdoğan, belediyeye ait Nergis Kafe’de ilçe ekonomisinde önemli yer tutan keçi yetiştiricilerini ağırladı. Keçi üreticilerinin sıkıntılarını dinleyen Başkan Erdoğan, üretimin daha da artması için belediye olarak desteği sürdüreceklerini söyledi.

Belediyeye ait Keçi Peyniri Mandırası’nda kapasite artışına gittiklerini dile getiren İlkay Girgin Erdoğan şunları söyledi:

“Keçi peyniri çeşitlerini Karaburun merkez, Mordoğan ve Eğlenhoca satış yerleri ile daha fazla vatandaşa ulaşmasını sağlıyoruz. İzmir’de de satış yeri açmayı planlıyoruz. Mandırada işlenmek üzere satın alınan keçi sütüne piyasa fiyatının üzerinde ödeme yapıyoruz. Özellikle pandemi döneminde tarım ve hayvancılığın önemini çok daha iyi anladık. Ülkemizdeki hayvan varlığını süratle artırmak ve tek karış ekilmemiş toprak bırakmamak zorundayız. İzmir Büyükşehir Belediyemizin ‘Başka Bir Tarım Mümkün’’ vizyonuyla yürüttüğü projeler kapsamında, geçen Mayıs ayında Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ile birlikte Karaburun’da küçükbaş hayvan dağıtımı yaptık. Tek amacımız üreticimizin yaşadığı yerde karnını doyurması, para kazanması ve üretimini artırarak ülkemiz hayvancılığına katkı sağlamasıdır.”