Ana Sayfa Gündem 12 Ağustos 2021

İBB, SEL BÖLGESİNE 42 ARAÇLA 76 PERSONEL GÖNDERDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta meydana gelen sel ve su baskınlarına yönelik çalışmalara destek olmak amacıyla bölgeye toplam 76 personel ve 42 araç gönderdi.

İBB’den yapılan açıklamaya göre; sel ve su baskınları haberleri sonrası, Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) koordinesinde bölgedeki arama kurtarma, su tahliyesi, kanal açma, iyileştirme çalışmalarına destek olmak amacıyla Acil Durum ve Afet Müdahale Planı’nda görevli birimlerden bir ekip kuruldu. İtfaiye Daire Başkanlığı, İSKİ, İstanbul Halk Ekmek A.Ş., Hamidiye A.Ş.’den görevli 76 personel ve 42 aracın yanı sıra gerekli ekipman ve gıda malzemeleri bölgeye gönderildi.

Bölgeye gönderilen İBB yardım ekibi ve ekipmanlar şunlar:

İtfaiye Daire Başkanlığı; 39 personel, 13 araç, 2 adet itfaiye kurtarma aracı, 1 adet hortum aracı, 4 adet itfaiye hizmet aracı, 3 adet lojistik destek aracı, 1 adet itfaiye bakım onarım aracı, 1 adet sualtı araka kurtarma aracı ve ekipmanlar. İSKİ; 14 personel, 12 araç 5 adet kamyon, 2 adet Loder, 2 adet TIR, 1 adet 4×4 arazi aracı. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı; 19 personel, 13 araç, 3 adet 6×4 kamyon, 2 adet 4×4 kamyonet, 1 adet greyder, İstanbul Halk Ekmek A.Ş.; 1 personel, 1 araç ve 20 bin adet Akdeniz ekmeği. Hamidiye A.Ş.; 3 personel, 3 araç ve 3 TIR pet bardak su.