Ana Sayfa Yurt 12 Ağustos 2021

ÇİĞLİ’DE KADIN VE MUHTARLARA BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ

İzmir Çiğli Belediyesi ve Katip Çelebi Üniversitesi iş birliğinde geçtiğimiz şubat ayında yapılan Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı’nın sonuç raporu doğrultusunda, Çiğli’de iki gün boyunca kadınlar ve muhtarlara eğitim verildi. Eğitimlerde, çocuk ve gençlerin uyuşturucu maddelerden uzak tutulması için yapılması gerekenler üzerinde duruldu.

İzmir’in Çiğli ilçesinde geçtiğimiz şubat ayında düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı’nın sonuç raporu doğrultusunda çalışmalar sürüyor.

Bu kapsamda yapılan eğitimlerin ilk gününe Çiğli Belediyesi ve diğer kamu kurumlarının kadın personelleri katıldı. “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında kadın katılımcılara bağımlılıkla mücadele eğitimi verildi.

Çalışmaların ikinci gününde ise Çiğli’deki 26 mahalle muhtarına “Narko Rehber Eğitimi” verildi. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü’nün verdiği eğitimlerde uyuşturucu maddeler, çocukların ve gençlerin bu maddelerden uzak tutulması, bağımlılık döngüsü ve narkotik suçlarla mücadelenin önemi anlatıldı.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: İŞ BİRLİĞİ ÖNEMLİ

Bağımlılıkla mücadele çalışmalarıyla ilgili değerlendirme yapan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, şunları söyledi:

“Şubat ayında yaptığımız ‘Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı’nın sonuç raporu doğrultusunda Katip Çelebi Üniversitesi ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü ile ortak çalışmalarımız sürüyor. Bağımlılığın en bilindik konularından biri olan uyuşturucu madde kullanımına karşı mücadele etme noktasında kurumlar arası iş birliği çok önemli. Çiğli Belediyesi olarak, ilçemizde yaşayan başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm vatandaşlarımızı uyuşturucuya karşı korumak için mücadele ediyoruz. Gençleri bu maddelerden uzak tutmak için spor, kültür-sanat ve eğitim faaliyetlerine ağırlık veriyoruz. Evlatlarımız bilimle, sanatla ve sporla ilgilensin istiyoruz. Bu çalışmalarımızın yanında ailelerin de bilinçlenmesi gerekiyor. Bu bilincin sağlanması için Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü’nün bize sunduğu katkı çok kıymetli. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Eğitimlerimiz ve çalışmalarımız artarak devam edecek.”