Ana Sayfa Gündem 12 Ağustos 2021

CHP’Lİ ÖZTUNÇ, SEL FELAKETİNİN YAŞANDIĞI AYANCIK’TA: “BAKAN PAKDEMİRLİ BİR KEZ DAHA YANLIŞ İŞ YAPMIŞ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, selden etkilenen Sinop’un Ayancık ilçesinde, tomrukların yeni yapılan bir köprüyü yıktığını belirtirken, “Her taraf tomruk. Yanlış planlama. Orman Genel Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, bir kez daha yanlış bir iş yapmış. Tomruk deposunu vadinin içerisinde koymuş” dedi. 

CHP Doğa Haklarından ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen noktalardan Ayancık’ta inceleme yaptı.

Ayancık’ın üst kısmında kalan vadinin içerisindeki tomruk deposunun yağışla birlikte aşağıya indiğini, kentteki köprüyü yıktığını ve sokaklara dağıldığını söyleyen Öztunç, “Yağmurun yağmasıyla tomruklar aşağıya iniyor. Bu gördüğünüz kurulan yeni köprü de, o tomruklar baraj görevi görüyor, suyun miktarı artınca tomruklar hem köprüyü yıkıyor hem de gördüğünüz bu vadiden müthiş bir sel oluyor ve şehrin tamamını etkiliyor” dedi. 

CHP’li Öztunç, kentin sokaklarına dağılmış tomrukları göstererek, “Her taraf tomruk. Yanlış planlama. Orman Genel Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, bir kez daha yanlış bir iş yapmış. Tomruk deposunu vadinin içerisinde koymuş. O tomruklar da vadinin içerisinde, yukarıda da yüzde 100 ağaç kesimi olduğu için, geçtiğimiz yıllara göre iki katına çıkartılmış, gördüğünüz gibi bu selin nedeni bu tomruk deposunun yanlış yere kurulmasıdır” diye konuştu.