Ana Sayfa Gündem 12 Ağustos 2021

CHP’Lİ AKKUŞ İLGEZDİ: RADYOLOJİ ÇALIŞANLARININ RADYASYON İZİNLERİ YOK EDİLİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, radyoloji tekniker ve teknisyenlerinin hak ihlalleriyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti ve “Yeni yönetmelik taslağında radyoloji çalışanlarının radyasyon izinleri fiilen yok ediliyor. Emek düşmanı yeni yönetmelik taslağının derhal düzeltilmesi gerekiyor” dedi. 

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, radyoloji tekniker ve teknisyenlerinin radyasyon izinlerine yönelik yazılı açıklama yaptı. Akkuş İlgezdi, “Çalışanların haklarını koruyan Radyoloji Nizamnamesi’nin 25 Haziran’da yürürlükten kaldırıldığını” anımsattı ve “Yeni yönetmelik taslağında radyoloji çalışanlarının radyasyon izinleri fiilen yok ediliyor. Emek düşmanı yeni yönetmelik taslağının derhal düzeltilmesi gerekiyor” eleştirisini yöneltti. 

“TAKDİR BEKLERKEN CEZALANDIRILAN RADYOLOJİ EMEKÇİLERİ…”

“Takdir beklerken cezalandırılan” radyoloji emekçilerinin her zaman yanında olduğunu aktaran Akkuş İlgezdi, “45 günden fazladır yeni radyoloji yönetmeliği yayınlanmadı. Yürürlükten kaldırılan yönetmelikte radyoloji çalışanlarının radyasyon izinleri belliyken, yeni taslakta bu izinler hastane yönetimlerinin insafına bırakılması, çalışanların haklarının gasp edilmesi anlamına geliyor” dedi. Akkuş İlgezdi, “Radyasyon izinleri hastane yönetimlerinin insafına bırakılmak isteniyor. İzinlerin fiilen kaldırılması anlamına gelen bu uygulama, iş barışını zedeleyecek. Bu yanlıştan derhal vazgeçin” uyarısı yaptı.