Ana Sayfa Gündem 12 Ağustos 2021

CHP HEYETİ, AYANCIKTA SEL FELAKETİ YAŞAYAN HALKIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Haber: BURCU KAHRİMAN – Kamera: AŞKIN ÖZDEMİR

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç sel felaketi yaşanan Sinop’un Ayancık ilçesinde vatandaşın dertlerini dinledi. Mağduriyetini, göz yaşları içinde anlatan kadın, “Bakın isterseniz. Su girdi eve her şey mahvoldu” dedi.

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Sinop’un Ayancık ilçesinde sel felaketinden etkilenen vatandaşların dertlerini dinledi. Sinoplu olan ve 3 dönem bölge milletvekilliği de yapmış olan Engin Altay’ın yanı sıra Ali Öztunç, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ilçede inceleme yaparak vatandaşlara yardım edileceğinhi söyledi. Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, CHP İl Başkanı İnan Savaş Yüksel ve Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya da milletvekilleri ile birlikte vatandaşın taleplerini dinledi.

“TOMRUKLAR DUVARLARA VURA VURA BU HALE GELDİ”

Yaşanan mağduriyete, dereyatağına yapılan tomruk deposunun neden olduğunu söyleyen bir vatandaş, şöyle konuştu:

“İş yerlerimiz gitti, canımız gitti. Bile bile sanki… Hala bu depoyu buraya yaparlarsa yazıklar olsun yani. Göz göre göre bu depoları Ayancık’ın üzerine yaptılar. Şu anda başımıza gelen bunun yüzünden. Tomruklar duvarlara vura vura bu hale geldi yani.”

“ÇOLUĞUMUZ ÇOCUĞUMUZDAN KORKTUK”

Ziyarete geldiği Ayancık’ta sel felaketinden etkilenen bir vatandaş, “Arabam buradan aşağıya kadar sürüklendi, halatla çekmek zorunda kaldık. Şu an çalışmaz halde. Çoluğumuz çocuğumuzdan korktuk” diyerek yaşadıklarını anlattı.

“HER ŞEY MAHVOLDU”

Evini su basan ve eşyaları zarar gören bir kadın, “Suyunu boşalttık. Evime bakın isterseniz. Su girdi eve her şey mahvoldu” derken göz yaşlarına hakim olamadı. CHP’li Öztunç, ağlayan kadını sakinleştirdi ve hasar tespitinin yapılacağını ve yardım edileceğinin sözünü verdi.