Ana Sayfa Gündem 12 Ağustos 2021

BAKAN PAKDEMİRLİ: “ORMAN YANGINLARININ HEPSİ KONTROL ALTINA ALINARAK, SÖNDÜRÜLDÜ”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 15 gündür süren orman yangınlarının hepsinin kontrol altına alındığını açıkladı. Pakdemirli, “Son halka olan Muğla Köyceğiz yangınını da kontrol altına aldık. Böylelikle ülkemizde gerçekleşen büyük yangınların hepsini söndürmüş olduk” dedi.

Bakan Pakdemirli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada son yangın yeri olan Muğla Köyceğiz’in de kontrol altına alındığını duyurarak, “Böylelikle ülkemizde gerçekleşen büyük yangınların hepsini söndürmüş olduk” dedi. Pakdemirli’nin açıklaması şöyle:

“28 Temmuz’da başlayan, 15 gün süren ve tarihimizde gördüğümüz en büyük orman yangınlarını yaşadığımız bu süreçte, son halka olan Muğla Köyceğiz yangınını da #OrmanınKahramanları’nın büyük bir özverisiyle kontrol altına aldık. Böylelikle ülkemizde gerçekleşen büyük yangınların hepsini söndürmüş olduk. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bizlere desteklerini esirgemeyen ülkelere, kamu kurum ve kuruluşlarına, STK’lara teşekkür ederiz. Canımız yandı, nefesimiz yandı. Hep birlikte yeşerteceğiz. Müsterih olun.”