Ana Sayfa Yurt 12 Ağustos 2021

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YANGIN BÖLGELERİNİ İLAÇLIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi, orman yangınının yaşandığı bölgelere yardım götürmeyi sürdürüyor. Yangın sebebiyle ölen hayvanlar programlı bir şekilde bertaraf edilirken oluşabilecek salgın hastalıkları önlemeye yönelikte vektörel mücadele veriliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, yangının söndürülmesinin ardından Manavgat, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinde salgın hastalıkları yayan sivrisinek, karaböcek, hamamböceği gibi vektörlere yönelik 32 araç ve 163 personel ile mücadele yürütüyor.

SALGIN HASTALIKLARA ÖNLEM

Ekipler, 28 Temmuz’da meydana gelen orman yangını sonrası bölgede ölen besi hayvanlarını bertaraf etti. Ekipler, tespit edilemeyen veya ulaşılamayan hayvan ölülerinden kaynaklanabilecek salgın hastalıkların önüne geçebilmek için yangın bölgelerinde vektörel mücadele sürdürüyor.

İLAÇLAMA DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri, tüm Antalya’da karasinek ve diğer vektörlere yönelik mücadeleye de fiziksel, mekanik ve kimyasal olarak aralıksız devam ediyor.