Ana Sayfa Gündem 12 Ağustos 2021

ANKARA ALTINDAĞ’DA GERGİNLİK TIRMANDI

Ankara Altındağ Önder Mahallesi’nde kalabalık bir grup, dün yaşanan olayda yaralanan 18 yaşındaki Emirhan Yalçın’ın hayatını kaybetmesinin ardından Suriyelilere ait olduğu düşünülen bazı dükkanlara ve otomobillere zarar verdi.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bir parkta, dün gece iki grup arasında çıkan kavgada bıçakla yaralanan Emirhan Yalçın’ın hayatını kaybetmesinin ardından bugün de mahallede gerilim yükseldi. Sokağa çıkan kalabalık bir grup, Suriyeliler’e ait olduğunu düşündükleri dükkanlara ve otomobillere zarar verdi ve kullanılamaz hale getirdi.

“GÖSTERİ VE OLAYLAR, VATANDAŞLARIMIZIN SOĞUKKANLILIĞI VE EMNİYET GÜÇLERİMİZİN ÇALIŞMALARI SONUCU SONA ERMİŞTİR”

Altındağ ilçesinde meydana gelen bu olayların ardından Ankara Valiliği, sosyal medya hesabından saat 00.40’ta şu paylaşımı yaptı:

“Altındağ ilçemizde bu akşam meydana gelen bir takım gösteri ve olaylar vatandaşlarımızın soğukkanlılığı ve emniyet güçlerimizin yoğun çalışmaları sonucu an itibariyle sona ermiştir. Halkımızın provakatif haber ve paylaşımlara itibar etmemeleri önemle rica olunur.”

VALİLİK OLAYA İLİŞKİN İKİ KİŞİNİN GÖZALTINA ALINDIĞINI DUYURMUŞTU

Ankara Valiliği, dün sabah saatlerinde şu açıklamayı yapmıştı:

“10.08.2021 günü 21:30 sıralarında Altındağ ilçesinde iki ayrı grup arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş ve sonucunda biri ağır olmak üzere iki vatandaşımız maalesef yaralanmıştır.

Yaralı vatandaşlarımız hemen hastanede tedavi altına alınmışlar ve tedavileri halen devam etmektedir. 2 vatandaşımızı yaralayanların yabancı uyruklu şahıslar olduğu tespit edilmiş olup; 2 şahıs gözaltına alınmıştır.

Söz konusu üzücü olayla ilgili tahkikat tüm yönleriyle devam etmektedir.”

BAŞSAVCILIK, GÖZALTINA ALINAN Y.A.A VE A.M.A’NIN TUTUKLANDIĞINI BİLDİRMİŞTİ

“Altındağ ilçesinde 10/08/2021 tarihinde bir parkta iki grup arasında yaşanan kavgada silahlı saldırı sonucunda bir kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır. Bu kapsamda gözaltına alınan şüpheli Y.A.A. ve A.M.A., savunmalarının alınmasının ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmışlardır.

Ayrıca haber ve sosyal medya sitelerinde halk arasında endişe, korku ve paniğe yol açan paylaşımlarla ilgili de TCK 213. maddesi gereğince ayrı bir soruşturma başlatılmıştır. Olay bütün yönleriyle araştırılmakta olup her iki soruşturma da titizlikle sürdürülmektedir.”