Ana Sayfa Yurt 11 Ağustos 2021

MANAVGAT VE BURDUR BUCAK’TA ORMAN YANGINI

Manavgat’ın en büyük mahallelerinden olan Sarılar ve Hatıplar’da yangın çıktı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Orman Genel Müdürlüğü ekipleri vatandaşın da desteğiyle yangını kontrol altına aldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Burdur’un Bucak ilçesinde çıkan orman yangınına da araç ve personel desteği verdi. 

Manavgat’ın Sarılar ve Hatıplar Mahalleleri’nde saat 13:30’da çıkan yangına ekipler müdahale etti. Yerleşim yerlerine yakın bölgede çıkan yangın, kısa sürede geniş bir alanı etkisi altına aldı. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı.

Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Çobanpınarı köyünde de orman yangını çıktı. Kısa sürede büyüyen yangını söndürme çalışmalarına Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri de destek verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Burdur Bucak’ta devam eden yangınla mücadele eden itfaiye personeline kişisel bakım ve teknik malzeme seti gönderildi. Kişisel bakım ihtiyaçları ve teknik malzemelerden oluşan sette yanık kremi, göz damlası, yanmaz tulum, yanmaz baret, yanmaz ayakkabı ve yanmaz battaniye gibi malzemeler yer aldı.