Ana Sayfa Yurt 11 Ağustos 2021

LÜLEBURGAZ İTFAİYE EKİPLERİ, BU YIL ÇIKAN 234 YANGINA ORTALAMA 7 DAKİKADA MÜDAHALE ETTİ

Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, bu yıl içinde meydana gelen 234 yangına müdahale ederek söndürdü. Geçen cuma günü çıkan yangına 2 dakika içinde müdahale eden itfaiye ekiplerinin ortalama müdahale süresi ise 7 dakika olarak belirlendi.

Lüleburgaz Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; Atatürk mahallesinden 7 Ağustos günü saat 15:00’de yangın ihbarı alan itfaiye ekipleri, 2 dakika gibi kısa bir sürede yangına müdahale etti. Yangın sonucunda ev kullanılamaz hale gelirken itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle alevler diğer dairelere sıçramadan söndürüldü.

GERENLİ’DEN KOMUTA MERKEZİNE İNCELEME

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün komuta merkezinde incelemelerde bulundu. 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden gelen ihbarlar ve müdahale süreleri hakkında bilgi alan Başkan Gerenli, itfaiye personeline görevlerinde kolaylıklar diledi.

“BÜTÜN CANLAR İÇİN GÖREVE HAZIRIZ”

Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün 7 gün 24 saat boyunca tüm canlılar için hazır olduğunu kaydeden İtfaiye Müdürü Ceyhun Akgöl, “Ekiplerimiz sadece bu yıl içerisinde 30 trafik kazası, 234 yangın ve 333 arama kurtarma faaliyetinde bulundu. Bunların içinde 3 personelimiz bir hafta boyunca Marmaris’teki yangını söndürme faaliyetlerinde canla başla görev yaptı. Lüleburgaz İtfaiyesi olarak, tam donanımlı araç ve personelimizle sadece insanlarımız için değil, doğadaki bütün canlılar için göreve hazırız” dedi.

Akgöl ayrıca, Lüleburgaz İtfaiyesi’nin yıl içinde çıkan yangınlara ortalama müdahale süresinin ise 7 dakika olarak belirlendiği bilgisini paylaştı.