Ana Sayfa Gündem 11 Ağustos 2021

CHP’Lİ ÖZTUNÇ’TAN, ‘KAHRAMANMARAŞSPOR’ AÇIKLAMASI: “BİR ŞEHİR TAKIMINA SAHİP ÇIKAMAYAN GENEL VE YEREL İKTİDARA YAZIKLAR OLSUN”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, ligden çekilme kararı alan Kahramanmaraşspor için, “Bir şehir takımına sahip çıkmayan genel ve yerel iktidara yazıklar olsun. Ben üzerime düşeni yapmaya hazırım. Bize ne görev düşüyorsa ben elimden geleni yapacağımı açıklıyorum” dedi.

Kahramanmaraşspor’u 7 sezondur yöneten Fatih Mehmet Ceyhan’ın başkanlığı bırakmasının ardından takım, gönüllü yöneticiler tarafından yönetilmeye başlandı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Kahramanmaraşspor, ilgisizlik ve sahipsizlik nedeniyle bugün ligden çekilme kararı aldığını açıkladı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, şunları söyledi:

“Değerli Kahramanmaraşlı hemşerilerim, maalesef ülkemiz sıkıntılı ve zor günlerden geçiyor. Yangınlar, seller, facialar ile mücadele ediyoruz. Bir sıkıntı da bugün Kahramanmaraşspor ile ilgili ortaya çıktı. Ligin başlamasına az bir süre kala AK Parti iktidarı, Kahramanmaraşspor’u stadsız bıraktı. Bugün kulübe yapılan tebligatta stadın yıkılacağı, o yüzden takımın Osmaniye ya da Şanlıurfa’da maçlarını oynaması gerektiği belirtildi. Şehrin takımını yalnız bırakan, sahip çıkmayan AK Parti, en son takımı stadsız da bıraktı. Yeni stad sözü verdiler eskiyi de elinden aldılar. Bir şehir takımına sahip çıkmayan genel ve yerel iktidara yazıklar olsun. Ben üzerime düşeni yapmaya hazırım. Bize ne görev düşüyorsa ben elimden geleni yapacağımı açıklıyorum.”