Ana Sayfa Yurt 11 Ağustos 2021

BAYRAKLI’DA 16 AMATÖR SPOR KULÜBÜNE 275 BİN TL DESTEK

Bayraklı Belediyesi, ilçedeki 16 amatör spor kulübüne toplam 275 bin TL maddi destek sağladı. Kulüp temsilcilerinn katıldığı etkinlikte konuşan Belediye Başkan Serdar Sandal, “Bayraklı’nın yüz aklarısınız. Sizinle gurur duyuyoruz. Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bayraklı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe 16 amatör spor kulübünün temsilcileri katıldı. İlçedeki birinci amatör takımlara  10 bin TL, süper amatör takımlara 15 bin TL olmak üzere toplamda 175 bin TL nakdi, 100 bin TL’lik de malzeme desteği sağlındı. Her kulübe 15 müsabaka topu da hediye edildi.

Etkinliğe, Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmir Bayraklı Osmangazi Spor Kulübü, Yamanlar Esenspor Kulübü, Çaymahalle Demirköprü Spor Kulübü, Bayraklı Spor Kulübü, Karşıyaka Gümüşpala Spor, Onur Gençlik Spor Kulübü, Karşıyaka Soğukkuyu Spor Kulübü, 1925 Manavkuyu Gençlik ve Spor Kulübü, Yeni Doğançay Spor Kulübü, Bayraklı Yıldız Ordu Spor Kulübü, İzmir Genç Manisalılar Spor Kulübü, Batı Anadolu Gençlik ve Spor Kulübü, Bayraklı Özgür Futbol Kulübü, Ödemiş Gençlik Spor Kulübü, Ceyhan Altınyıldız Spor Kulübü, Nafiz Gürman Spor Kulübü takımlarının başkan ve yöneticileri katıldı. 

Törende konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Siz bizim için çok kıymetlisiniz. Çünkü bir kenti var etmek sadece o kentin altyapısı, ulaşımı, yeni inşa süreciyle ilgili değildir. Sanat, kültür ve spor alanlarında da o kenti bir noktaya getirmek demektir. Gerek kötü alışkanlıklarla mücadele noktasında, gerekse kentin ismini daha farklı alanlarda duyurmakla ilgili gençlerimize verdiğiniz hizmetlerden dolayı Bayraklı Belediyesi olarak hepinize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

BAYRAKLI’YA KENT KİMLİĞİ KAZANDIRACAĞIZ

Sporu teşvik etmek için senede bir kez malzeme ve maddi desteğin yeterli olmayacağını vurgulayan Başkan Sandal şöyle devam etti:

“Daha nitelikli, sağlıklı, altyapısını geliştirebileceğimiz, kente vizyon katabileceğimiz işlere imza atmamız lazım. Bayraklı Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti projemizi planlarken aklımızdaki şey de aslında bu. Dünyanın farklı ülkelerinden çocukları Bayraklı’da bir araya getirip buradaki çocuk ve gençlik parlamentolarında duygu ve düşüncelerini, hayallerini dinleyip, duyurabilirsek; bu çocukları yılın 4 mevsimi spor, sanat ve kültür etkinlikleriyle barındırabilirsek o zaman kent kendi kimliğine kavuşmuş olur. Bayraklı’da göreve geldiğimiz günden beri ilçemizin temel sorunları, sıkıntılarının neler olduğunu biliyoruz. Altyapısından ulaşıma, kent kimliğine kadar her alanda tıkanmış bir ilçe. Bölgeler arası entegrasyonumuz yok. Derlerimiz akıp gidiyor ama orayı bir Porsuk Çayı gibi yapmak aklımıza gelmiyor. Kentimiz var, meydanımız yok. Tarihimiz var, haberdar olamıyoruz. Bu kente ismini veren Smyrna unutulmuş gitmiş… Biz bunların tamamı için birlikte çalışıp, el ele Bayraklı’yı hak ettiği değere ulaştıracağız.”

İZMİR’İN EN GÜÇLÜ BELEDİYELERİNDEN BİRİYİZ

Bayraklı’nın İzmir’in en güçlü belediyelerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Sandal şöyle devam etti:

“Piyasaya borcumuz yok. Gerek şirketlerimizde gerekse belediyemizde alacağı olan yok. 102 milyon lira banka kredi borcumuzu da önümüzdeki aylarda sıfırlayacağız. Kentimizin üzerinde kambur olan vergi dairesi, sigorta ve banka faizlerine ödenen 3 milyon liralık kamburu bu kentin omuzlarından atacağız ve yatırımla bu işi çözeceğiz. Krize, pandemiye, depreme, felaketlere rağmen tek kuruş kredi almadan parklarımızı yollarımızı yeniledik yenilemeye de devam ediyoruz. Bugün artık daha güçlü daha dirayetli ve daha büyük işler yapma zamanı. Kentin çehresini değiştirecek işler; kent meydanından tutun Altınyol’un yer altına alınmasına, kentsel dönüşüme ve mahallelerin temel ihtiyaçlarını çözmeye kadar tüm işleri başaracağız. Doğru yoldayız ve bunu yapacağız. Bayraklı’da sizlerle birlikte daha yakın çalışacağız ve elele, kol kola, ortak akılla bu kent için ne yapacaksak onu planlayacağız. Çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkmakla, kötü alışkanlıklardan uzak tutmakla önemli bir kamusal görev yapıyorsunuz. Siz Bayraklı’nın yüz aklarısınız. Sizinle gurur duyuyoruz.”

“BAŞARILARIMIZI ARTIRACAĞIZ”

Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Hamza Işık ise şunları söyledi:

“Zor bir süreçten geçiyoruz. Pandemi tüm kulüplerimizin planlarını olumsuz olarak etkiledi. Ama bu süreçten başarılı çıkmak için arkamızda bir dağ gibi belediyemiz var. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da bizden desteklerini esirgemeyecektir. Büyükşehirimiz ve başkanımızla birlikte ilçemize yeni spor tesisleri kazandırmaya çalışıyoruz. Hepimiz tek bir amaç için buralardayız. Bayraklımızdaki çocuklarımıza, gençlerimize  hizmet ediyoruz. Ümit ediyorum ki; hep birlikte sportif başarılarımızı başkanımızın destekleriyle daha da başarılı kılacağız.” 

Bayraklı Amatör Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Kadir Dursun da Başkan Sandal’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi. Başkan Sandal, daha sonra kulüp yöneticileriyle sohbet edip, talep ve önerilerini dinledi.