Ana Sayfa Yurt 10 Ağustos 2021

NİLÜFERLİ KADINLAR GÜLTEN AKIN ŞİİRLERİYLE BULUŞUYOR

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün, “Yılın Yazarı Gülten Akın” etkinlikleriyle her yaştan insan kitapla buluşuyor. Yılın Yazarı etkinlikleri kapsamında bu kez, kadınlara yönelik “Yaratıcı Okuma Atölyesi” düzenleniyor.

Nilüfer’deki kadın derneklerinin üyeleri ve Nilüferli kadınlara yönelik gerçekleştirilen atölyeye, pandemi nedeniyle sınırlı sayıda katılım sağlanıyor.

Kadınların ilgiyle takip ettiği atölye, Görükle ve Demirci mahalleleriyle başladı. Nalân Karagöz eğitmenliğinde gerçekleşen atölyeye katılan kadınlar, Gülten Akın’ı ve şiirlerini yakından tanıyor ve yapılan aktivitelerle öğrendiklerini pekiştiriyor.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, etkinliğe katılan kadınlara, Gülten Akın’ın kitaplarını da armağan ediyor.

Demirci Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen atölyeye katılan Demircili kadınlar da, ilk olarak Gülten Akın’ın hayatını anlatan kısa filmi izledi. Ardından usta şairin “Kuş Uçsa Gölge Kalır” kitabındaki şiirleri Nalân Karagöz’den dinleyen kadınlar, şiirlerdeki duyguyu, dramayla anlattı.

Yılın Yazarı Gülten Akın etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Yaratıcı Okuma Atölyesi”, Görükle, Demirci, İrfaniye, Kızılcıklı, Çatalağıl, Gölyazı, Fadıllı, Büyükbalıklı, Nilüfer Kent Konseyi, Balkan, Kayapa, 30 Ağustos Zafer, Hasanağa, Konaklı, Çalı ve Atlas mahallelerinde devam edecek.