Ana Sayfa Yurt 10 Ağustos 2021

KEPEZ’DE 135 KİLOMETRELİK ALT YAPI ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Kepez ilçesindeki 11 mahalleyi kanalizasyona kavuşturacak 135 kilometrelik alt yapı projesinin yüzde 51’ini tamamladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, alt yapı çalışmalarını sürdürüyor. 11 mahalleyi kapsayan proje ile yaklaşık 135 kilometrelik kanalizasyon ağı döşenecek.  

ASAT Kanalizasyon Daire Başkanı Necdet Erol, Kepez Bölgesinde yaklaşık 135 km’yi bulan kanalizasyon ağı başlattıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Şu anda işin yüzde 51’lik bölümünü bitirmiş bulunmaktayız. Bunlardan Hüsnü Karakaş, Gaziler Mahallesi Habipler Mahallesi’nin bir kısmını kanalizasyon şebekesiyle tanıştırdık. Şu anda da Beşkonaklar Mahallesi ve Baraj Mahallesi’nde çalışmalarımız devam ediyor.”

60 MİLYON TL’YE MAL OLACAK

ASAT Genel Müdürlüğü ve ALDAŞ kontrolünde yürütülen projenin tamamlanmasıyla Hüsnü Karakaş, Göksu, Düdenbaşı, Karşıyaka, Çankaya, Şelale, Menderes, Baraj, Habibler, Fevzi Çakmak ve Gazi Mahalleleri kanalizasyon alt yapısına kavuşacak.

Çalışma kapsamında 116 kilometresi kanalizasyon şebeke hattı, kalanı da evsel bağlantılar olmak üzere toplam 135 kilometrelik alt yapı imalatı gerçekleştiriliyor. 60 milyon liraya mal olacak proje tamamlandığında Kepez’in büyük bir bölümünün kanalizasyon alt yapı sorunu çözülmüş olacak. 

MUHTARLAR MEMNUN

Çalışmalar kapsamında Hüsnü Karakaş ve Gaziler Mahallesi’nin tamamı ile Habipler Mahallesi’nin bir kısmı kanalizasyon şebekesiyle tanıştı.

Beşkonaklar Mahallesi ve Baraj Mahallesi’nde ise çalışmalar devam ediyor. Bölgedeki çalışmalar vatandaşlar kadar mahalle muhtarlarını da memnun ediyor.

Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Orbay, Baraj Mahallesi Muhtarı Adnan Uç ve Hüsnü Karakaş Mahalle Muhtarı Ahmet Acar, bölgede yıllardır kanalizasyon sorunu yaşandığını belirterek, alt yapı sorununu çözen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve ASAT’a teşekkür etti.