Ana Sayfa Gündem 10 Ağustos 2021

AKŞENER’E SİVAS’TA PROVOKASYON GİRİŞİMİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sivas’ın Zara ilçesindeki esnaf ziyareti sonrası provokasyon girişimi yaşandı. Polis laf atan kişiyi oradan uzaklaştırdı. 

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Sivas’ın Zara ilçesinde esnaf ziyareti sırasında bir vatandaş uzaktan “İstifa Et!” diye bağırdı. Akşener de “Sen istiyorsan istifa ederim” karşılığını verdi. Laf atmanın ardından polis hemen müdahale ederek bu kişiyi bölgeden uzaklaştırdı.

İYİ PARTİLİ POYRAZ: YAHU KORKMAYIN, DAHA SEÇİMLERE VAR

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, provokasyon girişimine sosyal medya hesabından tepki göstererek şu paylaşımı yaptı.

“Şehirlere yerleştirilmiş provokatörlerin beyhude çabalarını ibretle izliyoruz. Yahu korkmayın! Daha seçimlere var. Şimdiden bu oyunları yaparsanız seçimlerde ne yapacaksınız? Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener geldikçe siz gidiyorsunuz mesele bu kadar basit.”

NAZLIAKA: BU SALDIRININ SORUMLUSU TEK ADAM REJİMİDİR

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da sosyal medya hesabından şu tepkiyi gösterdi:

“Bu saldırının sorumlusu tek adam rejimidir‼️Millet İttifakı olarak sokaklarda olmaya devam edeceğiz. İlk seçimlerden sonra da halkın iktidarını kuracağız. Geçmiş olsun Sayın Meral Akşener”

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat da, “İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e Sivas’ta yapılan provokatif saldırıyı kınıyorum” açıklamasını yaptı.