Ana Sayfa Gündem 10 Ağustos 2021

AKŞENER’DEN BAHÇELİ’YE DESTEK: “İYİ PARTİ OLARAK ‘EVET’ OYU VERMEYE HAZIRIZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Üniversite baraj puanları düşürülsün” önerisi için, “Gençlerimiz adına atılacak olan, katılıyorum Bahçeli’nin bu teklifine derhal Meclis’e getirsinler, eğer bir kanunla yapılacaksa İYİ Parti olarak arkasında durmaya, ‘evet’ oyu vermeye hazırız” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Sivas’ta esnaf ziyareti sırasında öğlen saatlerinde basın açıklaması da yaptı. Akşener şunları söyledi:

“‘DERİN YOKSULLUK’ DİYE BİR KAVRAM VAR”

“Belki bir çoğunuzun bilmediği semtlerde, mahallelerde ‘derin yoksulluk’ diye bir kavram var. O derin yoksulluğun getirdiği şey ne biliyor musunuz? 11-12-13 yaşındaki çocuklarda boy kısalığı. Yani 11-12-13 yaşındaki çocukların 6-7 yaşındaki bir çocuğun boyu oranında olması. Bu ne demek biliyor musunuz? Protein almayan çocukların bugünkü durumu demek. Onun için biz ısrarla gezilerimize devam edeceğiz. Israrla bu insanların iktidar tarafından görülmesini sağlamaya gayret edeceğiz. Onlar görmüyorsa biz görmeye devam edeceğiz. İlk seçimde de iktidara geldiğimizde önce bu derin yoksulluktan başlayacağız. Bu ülkede istiklal savaşında dahi tıbbi olarak bodurluk denilen çocuklarımızda böyle bir durum olmamıştı. Amacım budur.”

“İYİ PARTİ OLARAK EVET OYU VERMEYE HAZIRIZ”

Akşener, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin üniversite sınavına giren öğrenciler için barajların düşürülmesi gerektiğini söylediği hatırlatılarak parti olarak görüşlerinin sorulması üzerine şu cevabı verdi:

“Ben millet lehine, genç lehine, kadın lehine, esnaf lehine atılan her adıma hem kişi olarak hem parti olarak biz yanında dururuz. Ama şöyle bir şey var, bizim millet lehine önerdiğimiz hiçbir şeyi bu arkadaşlar kabul etmediler ama olsun. Gençlerimiz adına atılacak olan, katılıyorum Sayın Bahçeli’nin bu teklifine, derhal Meclis’e getirsinler, eğer bir kanunla yapılacaksa İYİ Parti olarak arkasında durmaya, evet oyu vermeye hazırız”

“BURADAKİ GENÇLERİN İŞ İMKANINI SAĞLAYACAK YATIRIMLAR İÇİN HER TÜRLÜ GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ”

Sivas’ın yatırım teşvikinde altıncı bölgeye alınması konusunda bir çalışma yürütüp yürütmeyecekleri sorusunu Akşener şöyle yanıtladı:

“Bugün itibarı ile elbette yürütecekler. Milletvekili arkadaşlarımızla beraber buradayız. Bütün bu bilgileri elbette değerlendireceğiz. Bu konuda Fahrettin Bey’in getireceği teklife kategorik olarak Ak Parti ve MHP milletvekilleri Genel Başkanlarının talimatları ile ‘hayır’ diyecekler sizin de bunları görmenizi istiyorum. Burada il başkanımız büyük bir genç işsizliği olduğunu söyledi. Evet yollar, binalar parasal yatırım yapılmış hakkını yemeyelim. Ama gençlere iş imkanı sağlayacak, istihdam yaratacak fabrika yapılmış mı? Yok. Bu yönde teşvik yapılmış mı? Yok. Bütün bunları Meclis’te gündeme getireceğiz. Sivas bizim göz bebeğimiz olmak zorundadır. Buradaki gençlerin iş imkanını sağlayacak yatırımlar için her türlü gayreti göstereceğiz.”