Ana Sayfa Yurt 9 Ağustos 2021

MARMARİS’TE GÖNÜLLÜLER ORMANDA TEMİZLİK YAPTI

Marmaris’te gönüllüler, orman yangınından zarar gören alanlar dahil olmak üzere birçok noktada temizlik çalışması yaptı. Yangın çıkarma ihtimali olan atıklar gönüllüler tarafından toplandı.

Marmaris’te mali müşavirlerden oluşan bir gönüllü grup, Delikyol – Bayır köyü arasında; başka bir grup ise Turgut şelalesi, Turgut yol boyu, Osmaniye, Turunç, Dereözü bölgelerinde mıntıka temizliği yaptı.

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği ekipler; hem yanan alanlarda hem de yangından kurtulan bölgelerde çöp topladı.

Ellerinde çöp torbaları ile kilometrelerce alanda temizlik yapan gönüllüler, orman içine atılan ve yangına neden olabilecek cam, plastik, kağıt, naylon ve diğer atıkları da topladı. Toplanan atıklar araçlarla atık toplama merkezine gönderildi.

Gösterdikleri hassasiyet için çevre gönüllülerine teşekkür eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, şu açıklamayı yaptı:

“Marmaris olarak büyük bir afet atlattık. Yangının çıkış sebebi henüz tam olarak bilinmese de biz biliyoruz ki ormana atılan sigara izmariti, cam gibi atıklar da sıcak havanın etkisiyle orman yangınlarına sebep olabiliyor. Bu atıkların yol kenarlarına ormanlık alanlarına atılması orman yangınlarına davetiye çıkarıyor. Bu bilinçle kalan ormanlarımıza sahip çıkmalıyız. Bu konuda farkındalık yaratmak için ekiplerimizle birlikte temizlik yapan mali müşavirlerimize de çok teşekkür ediyorum.”