Ana Sayfa Yurt 9 Ağustos 2021

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ, TIMOTHY HARRISON’U KONUK ETTİ

Toronto Üniversitesi Yakın ve Uzak Doğu Medeniyetleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Timothy Harrison, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti. 

Reyhanlı’daki Tayinat Höyüğü’nde yaptığı kazılarda, aralarında Kral Şuppiluliuam’nın da yer aldığı çok sayıda eseri gün yüzüne çıkaran Harrison, çalışmalara destek veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

Savaş, Kanadalı arkeoloğun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Savaş, “Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak kazı bölgesinde ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bilimin emrindeyiz. Nazik ziyaretiniz için çok teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi.

Lütfü Savaş, 5. yüzyıla ait olduğu bilinen şapeli Antakya-Defne bölgesindeki EXPO alanındaki Arkeopark’ta sergileyecekleri bilgisini verdi. 

EXPO alanını ziyaret ederek şapeli görmek istediğini söyleyen Harrison, EXPO 2021 Hatay’a katkı sunmak adına çalışma yapabileceğini ifade etti.
Ziyaretin sonunda Timothy Harrison bölgeyle ilgili yapılan çalışmaların yer aldığı ve içinde farklı makalelerin olduğu kitabı Başkan Lütfü Savaş’a hediye etti.