Ana Sayfa Gündem 9 Ağustos 2021

DAVUTOĞLU’NDAN MARMARİS’E “GEÇMİŞ OLSUN” ZİYARETİ: “YÖNETENLERİN ÇIKARTACAKLARI ÇOK ÖNEMLİ DERSLER VAR”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 156 bin metrekareden fazla alanın yandığı Marmaris’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Davutoğlu, “Türkiye’yi yönetenlerin kriz yönetimi bağlamında buradan çıkartacakları çok önemli dersler var” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile birlikte; İçmeler bölgesinde ve Turunç yolunda incelemeler yaptı.

Yaşananları “yangın tsunamisi” olarak değerlendiren Mehmet Oktay, “Var gücümüzle ata topraklarımızı, ormanlarımızı korumak için savaştık. Bir kez daha yanımızda olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. İçmeler’deki yangından kıl payı kurtulan benzin istasyonunu da inceleyen Davutoğlu ve Oktay, işletmeciye geçmiş olsun dileklerini iletti.

MARMARİS ÖRNEK BİR DAYANIŞMA SERGİLEDİ

Yangının etkili olduğu Turunç yolu üzerinde açıklama yapan Davutoğlu; “her senaryoda omuz omuza vermek üzere bir yangı bilincinin yerleşmesi gerektiğine” işaret etti. Davutoğlu, şunları söyledi:

“Marmaris’in değerli belediye başkanına, yangın esnasında gösterdikleri direnç ve dayanışma için takdir ve tebriklerimi sunuyorum. Yangından etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hepimizin bu süreçten çıkartacağı dersler var. Elde ettiğimiz tecrübe ile yeni bir strateji geliştirmeliyiz.

Bölge bazında, ilçelere kadar inen yeni bir yol haritası çizmeliyiz. Bu afette koordinasyon aşamasında, yangına müdahale aşamasında, ekipmanda, insan unsurunda bazı eksiklikler oldu. Türkiye’yi yönetenlerin kriz yönetimi bağlamında buradan çıkartacakları çok önemli dersler var.”