Ana Sayfa Yurt 9 Ağustos 2021

BUCA BELEDİYESİNDEN ÖDÜLLÜ FOTOĞRAF YARIŞMASI

İzmir Buca Belediyesi, Ulusal Buca Fotoğraf Yarışması Maratonu’nu düzenliyor. 13-15 Ağustos tarihleri arasında başvuruların yapılacağı yarışmada, toplam 23 bin TL ödül dağıtılacak.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun onayıyla düzenlenen Ulusal Buca Fotoğraf Yarışması Maratonu, ‘Buca’nın Tarihi ve Kültürel Dokusu’ temasıyla yapılacak. Ülke genelinden katılım beklenen yarışma ile ilçenin tanıtımının yapılması, tarihi ve kültürel güzelliklerinin ön plana çıkarılması hedefleniyor.

Yarışmaya başvurular, 13-15 Ağustos arasında, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde kabul edilecek. Yarışmanın sonuçları, 22 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi ve şartnameye ulaşmak isteyen katılımcılar, “tfsfonayliyarismalar.org” adresinden bilgi sahibi olabilecek.

23 BİN TL ÖDÜL DAĞITILACAK

Belirlenen süre içerisinde Buca’nın tarihi dokusunu anlatan en iyi fotoğraflar, jüri tarafından değerlendirilecek. Jüri değerlendirmesinden geçen 32 fotoğrafa, toplam 23 bin TL tutarında ödül dağıtılacak. Birinciye 6 bin TL, ikinciye 4 bin TL, üçüncüye 2 bin TL, mansiyon ödülü alan 5 fotoğrafa biner TL ve sergi için seçilecek 24 fotoğrafa ise 250’şer TL ödül verilecek.