Ana Sayfa Yurt 8 Ağustos 2021

MUĞLA’DAKİ ÇOCUK EVLERİNDEN AZERBAYCAN YANGIN SÖNDÜRME EKİPLERİNE TEŞEKKÜR

ESMA TURAN

Muğla’da devlet koruması altında olan ve çocuk evlerinde kalan 14 genç; orman yangını söndürme çalışmalarına destek için Azerbaycan’dan gelen ekiplere mektup yazdı.

Muğla’da devlet koruması altında olan ve çocuk evlerinde kalan 14 genç, orman yangınları ile mücadeleye destek olmak için gelen ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu’nda konaklayan Azerbaycan itfaiye ve arama-kurtarma ekiplerini ziyaret etti. Çocuklara ziyaretlerinde, Menteşe İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü yöneticileri eşlik etti.

Çocuklar, Azeri ekibine, yazdıkları mektupları verdi. Çocuk evlerinden kalan gençler tarafından Azerbaycanlı komutan Albay Rıza Hudiov’a yazılan mektup şöyle:

“Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor zamanda, bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz. Yangınlarla mücadele ettiğimiz bu dönemde canlarımızı, vatandaşlarımızı, ciğerlerimizi, kendinizden birer parça olarak gördüğünüz ve gerek maddi gerekse manevi her türlü destek olduğunuz için minnettarız. Size ve tüm Azeri halkına desteklerinizden ve yardımlarınızdan dolayı şahsım ve milletim adına teşekkür ederim. Allah’a emanet olun.”

Azeri komutan Albay Nazar Bağışıov’a yazılan mektupta ise şöyle denildi:

“Öncelikle ülkemizin içinde bulunduğu zor zamanda, bizleri yalnız bırakmadığınız için size minnettarız. Gerçek dostluklar, kardeşlikler zor günde belli olur. Biz de ülkemizin bu zor günlerinde bizi yalnız bırakmayan, canını dişine takarak yanımızda olan Azerbaycan’ın gerçek dostumuz olduğunu sonuna kadar hissettik. Hakkınız ödenmez. Ormanlarımız insanlığın ortak malı. Sizlerin sayesinde el birliği ile atalarımızdan kalan geleceğin nefesi olan ormanlarımızı, canımızı dişimize takarak el birliği ile korumaya çalıştık. Yıllardır kardeş olmamıza rağmen daha önce Albay Nazar Bağışıov benim bir kahramanımdır. İyi ki geldiniz.”