Ana Sayfa Gündem 8 Ağustos 2021

İSTANBUL’DA KAÇAK GÖÇMEN OPERASYONU

İstanbul’da kaçak göçmenlere yönelik yüzlerce polis ve zabıta ekibinin katıldığı operasyon yapıldı. Operasyonda 241 kaçak göçmen gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ise bir ruhsatsız tabanca, 2 kuru sıkı tabanca, bu silahlara ait fişek, bir adet gaz el bombası ve 3 adet gaz fişeği ele geçirildi.

Yasadışı yollarla Türkiye’ye giren ve İstanbul Bahçelievler’de atık kağıt toplayıcılığı yapan başta Afganistan uyruklu kaçak göçmenler olmak üzere Pakistan ve Suriye uyruklu kaçak göçmenlere yönelik saat 02.00 sıralarında operasyon yapıldı.

693 polis, 560 belediye personeli birlikte gerçekleşen operasyonlarda belirlenen 40 adrese baskın yapıldı.

Baskın yapılan adreslerden birisi de Yenibosna Merkez Mahallesinde bulunan katı atık toplama merkezi oldu. Baskınlar sonucunda gözaltına alınan 136 Afganistan, 24 Suriye, 25 Pakistan ve farklı milletlerden toplam 241 kişinin sınır dışı edilecekleri öğrenildi.

Polis ve zabıta ekiplerinin yapmış olduğu operasyonlarda göçmenlerin bulunduğu yerlerde yapılan aramalarda ise bir ruhsatsız tabanca, iki adet kuru sıkı silah, 54 fişek, 2 adet muşta, 4 adet şarjör, 1 adet gaz el bombası, 3 adet gaz fişeği ele geçirildi.