Ana Sayfa Yurt 8 Ağustos 2021

GAZİANTEP’TEKİ FABRİKA YANGINI 3 SAATTE KONTROL ALTINA ALINDI

YUSUF KILIÇ

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde, bir boya fabrikasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saatlik çalışması sonrası kontrol altına alındı. Yangında yaralanan olmazken, söndürme çalışmaları sırasında dumandan etkilenen itfaiye ekiplerine olay yerinde hazır bekletilen sağlık ekipleri müdahale etti.

Alınan bilgiye göre, Gaziantep 3’üncü Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren boya fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Fabrika çalışanları ve çevredeki vatandaşların ihbarı ile bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Kısa sürede büyüyen ve fabrikanın tamamını saran yangın, kimyasal maddelerin de bulunduğu öğrenilen fabrikanın iki deposuna sıçradı. Zaman zaman patlamaların meydana geldiği yangına Büyükşehir Belediye ve Organize Sanayi Bölgesine ait itfaiye ekipleri 24 araç ve 75 personelle müdahale etti. Yaklaşık 3 saatlik çalışma sonrası yangın kontrol altına alındı.

VALİ GÜL: YANGININ ÇIKIŞ NEDENİ HENÜZ BELLİ DEĞİL

Gaziantep Valisi Davut Gül de yangın sonrası olay yerine gelerek Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı ve diğer yetkililerden bilgi aldı. Vali Davut Gül, yaklaşık 5 bin metrekare büyüklüğündeki alanda yer alan yan yana 4 depoda yangın çıktığını belirterek,” Yangına, Organize Sanayi Bölgesi İtfaiyesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi eşliğinde müdahale edildi. Ekiplerin müdahalesi ile diğer fabrikalara sıçramaması için tedbirler alındı. Çıkış nedeni henüz belli değil, yaralı yok” dedi.