Ana Sayfa Gündem 8 Ağustos 2021

DEMOKRAT PARTİ’Lİ ENGİNYURT, FINDIK TABAN FİYATI İÇİN ERDOĞAN’A SESLENDİ: “DUY 500 BİN HANENİN SESİNİ, 8 MİLYON İNSANIN BEKLENTİLERİNİ”

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, fındık taban fiyatının açıklanması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Cumhurbaşkanı, duy fındık üreticisinin sesini, duy 500 bin hanenin sesini, duy 8 milyon insanın beklentilerini” sözleriyle seslendi.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt; harmana gelen fındıkların arasından, fındık taban fiyatlarının açıklanması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Enginyurt, şunları söyledi:

“Birileri fındık topluyoruz, diyerek görüntü veriyor. Bakın bunlar toplanıp harmana gelen fındıklar. Yani bahçede fındık artık toplanıyor. Fındık harmana indi, fındık pazara indi. Öyleyse şov yapmak değil, fındık taban fiyatı açıklamak gerekiyor

Bu şehirde yetkili ve etkili olanlar, AK Parti’de siyaset yapanlar, büyükşehir belediye başkanları, AK Parti milletvekilleri, Giresun milletvekilleri; toplanalım cumhurbaşkanına gidelim, sesimizi duyuralım. Fındık harmanda. Gurbetçi fındığını satıp gidecek, fiyat bekliyor. Ama hala fiyat açıklanmadı, hala taban fiyat belirlenmedi. Bu millete yazık, bu milletin emeğine yazık. Bu milletin hakkını, hukukunu savunmaya.

Fındık 35 lira olmalıdır, taban fiyat açıklanmalıdır. Toprak Mahsulleri Ofisi piyasaya girmelidir, diyoruz. Ama hala fiyat yok. Sayın Cumhurbaşkanı, duy fındık üreticisinin sesini, duy 500 bin hanenin sesini, duy 8 milyon insanın beklentilerini ve fındık taban fiyatını bir an evvel açıklayın.

Büyükşehir belediye başkanımız, valimiz; fındık bahçelerinde fındık toplamak değil, fındık taban fiyatını açıklamak için Cumhurbaşkanı’na ulaşmak gerekir.”