Ana Sayfa Yurt 8 Ağustos 2021

ÇANKAYALILAR YAZ SICAĞINDA PARKLARDA SERİNLİYOR

Hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu Ankara’da serinlemek isteyen vatandaşlar soluğu Çankaya’nın parklarında aldı. Parklara gelen farklı yaştan vatandaşlar, çimenlerin üzerinde ve ağaçların altında vakit geçiriyor.     

Ankara’da ağustos ayıyla birlikte hava sıcaklığının 40 dereceyi bulması vatandaşları serinlemek için alternatif yöntemler aramaya itti. Ankara’nın en büyük parklarından olan Ahlatlıbel Atatürk Parkı, Lozan Park, Zafer Park ve İsmet İnönü Parkı ailece gelen vatandaşları ağırladı. Merkezi konumu ve kolay ulaşım imkanlarıyla Çukurambar’daki Uğur Mumcu Parkı ile Kuğulu Park da Ankaralıların tercih ettiği parklardan oldu.

Çankaya’ya son 7 yılda yaklaşık 700 bin metrekare yeşil alan ve park kazandırdıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Halkımızın hoşça vakit geçirebileceği yeni parklar yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl 11 yeni parkı daha Çankaya’ya kazandırmış olacağız. Ranta değil, doğaya değer veriyoruz. Halkın olanı halk için kullanıyoruz. İsraf etmeden her kuruşu halkımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.