Ana Sayfa Yurt 8 Ağustos 2021

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL YENİLEME ÇALIŞMALARI YAPIYOR

Aydın Büyükşehir Belediyesi, yol yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın kontrolünde ilerleyen yol yapım çalışmaları eşzamanlı olarak Köşk, Sultanhisar, Yenipazar, Nazilli, Efeler ve Kuşadası ilçelerinde tüm hızıyla devam ediyor. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmalarının yanı sıra üstyapı hizmetlerini de  sürdürüyor. Dursun Akçam Caddesi’nde etap etap ilerlenen yol yapım sürecinde sıcak asfalt serim aşamasına geçildi. Fen işlerini ekiplerinin yoğun mesaisi Dursun Akçam Caddesi’nin yeni görünümüne kavuşacak.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu devam eden yol yenileme çalışmaları hakkında şunları söyledi:

“Tıkır tıkır çalışarak yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın günlük yaşamını kolaylaştıracak ve yaşam kalitesini yükseltecek çalışmaları yatırımları hızla gerçekleştirdireceğiz. Sorumluluk alanımızdaki yolların bakım, onarım ve yenilenmesi için ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Trafik akışını hızlandıran, yayaların güvenliğini önceleyen bir prensiple çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Kısa bir süre için tüm bürokratlarımız mahalle mahalle gezip, vatandaşlarımızın taleplerini dinledi ve yapılacak yatırımlarımızı hakkında bilgi verdi. Şuan gerçekleşen yol yapım çalışmalarımız bu görüşmeler ve gelecek planlamalarımız doğrultusunda ilerliyor. Hizmet odaklı belediyecilik anlayışı ile tıkır tıkır çalışarak yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”

 

ÇİFTÇİLERİN KULLANDIĞI YOLLAR YENİLENİYOR

Şehir merkezlerinde süren çalışmalarla birlikte sarp arazilerinden geçen ve sıklıkla çiftçilerin kullandığı yollar da Büyükşehir çalışmalarıyla yenileniyor. Etrafı tarım arazileri ile çevrili olan Paşa Yaylası ve Karange Mahallesi arasındaki 8.2 km uzunluğundaki yolda genişletme ve bakım onarım çalışmalarına başlandı. Bu çalışmaların ardından sathi kaplama yapılacak yolun Ağustos ayı içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Bu çalışmayla birlikte tarım arazilerini işleyen çiftçiler için konforlu ve güvenli bir daha Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanmış olacak.