Ana Sayfa Yurt 7 Ağustos 2021

THK’NIN MUĞLA’DA 7 TAŞINMAZI BULUNUYOR

ESMA TURAN

Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı olarak atanan Cenap Aşçı’nın THK’ya ait 15 ilde 44 gayrimenkulü satışa çıkarma işlemlerine Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi izin vermedi. THK’ya ait Muğla’da 3 dükkân, 2 büro,1 işyeri ve 1 devre mülk bulunuyor.

Cenap Aşçı, Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından16 Ekim 2019’da Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı olarak atanmıştı. Aynı mahkeme, 4 Temmuz’da Resmi Gazete‘de yayımlanan THK’ya ait 15 ilde 44 gayrimenkulün satışa çıkarılma işlemlerine izin vermedi.

MAHKEME GEREKÇESİNİ AÇIKLADI

Mahkeme gerekçe olarak ise kayyum heyetinin vesayet makamı olarak satış yapılacak menkul ya da gayrimenkullere ilişkin bilgilendirme yapmaması ve mahkemeden özel olarak izin alınmaması gösterildi.

Mahkeme kararında “Gelinen aşamada her ne kadar gayrimenkul ve menkullere satış izni verilmişse de kayyum heyetinin vesayet makamı olarak mahkememizi satış yapılacak menkul ya da gayrimenkullere ilişkin bilgilendirme yapmadığı, mahkemeden özel olarak izin alınmadığı görülmüştür” denildi.

THK’NIN 15 İLDE TAŞINMAZI BULUNUYOR

THK’nin Antalya, Burdur, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edirne, Erzurum, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Aksaray ve Yalova’daki mesken, tarla, bağ, dükkan, büro ve depo gibi gayrimenkulleri bulunuyor.

THK’NIN MUĞLA’DA DA TAŞINMAZLARI VAR

THK’ya ait Muğla’da 3 dükkân, 2 büro,1 işyeri ve 1 devremülk bulunuyor. THK’ya ait Bodrum Akyarlar’da 1 devremülk, Yatağan’da 1 dükkân ve 1 büro, Köyceğiz’de 2 dükkan, 1 büro, 1 iş yeri var.