Ana Sayfa Gündem 7 Ağustos 2021

CHP’Lİ NAZLIAKA, SELİN VURDUĞU ARHAVİ’Yİ ZİYARET ETTİ: “YARALARIMIZI HEP BERABER SARACAĞIZ”

UĞUR İSTANBULLU

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıka, 22 Temmuz’da sel felaketi yaşanan Artvin’in Arhavi ilçesini ziyaret etti. Nazlıaka, “CHP Kadın Kolları olarak elimizden gelen desteği vermek için buradayız. Yaraları hep beraber saracağız inşallah” dedi.

Nazlıaka, CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Necla Kacan, CHP Artvin Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yavuz Dinç ve Artvin’deki ilçe kadın kolları başkanlarıyla dün Arhavi’de incelemelerde bulundu. CHP İlçe Başkanlığı ve Arhavi Belediye Başkanlığını ziyarete eden heyet, daha sonra Belediye Başkanı Vasfi Kurtoğlu’yla birlikte sel felaketinden etkilenen Boğaziçi mahallesine geçti. Sel mağdurlarına giysi yardımı yapan heyet, vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

Aylin Nazlıaka ve Veysi Kurtoğlu, daha sonra su baskınına uğrayan bir binanın önünde açıklama yaptı. Nazlıaka, “Artvin’in Arhavi ilçesinde Boğaziçi mahallesindeyiz. Bundan yaklaşık iki hafta önce sel felaketinde vatandaşlarımızın durumunu sormaya geldik” dedi.

BAŞKAN KURDOĞLU: ALTI AY İÇİNDE ESKİ HALİNE GELECEK

Başkan Kurtoğlu ise seli felaketini şöyle anlattı:

“22 Temmuz gece 03:00 sularında yağış başladı. Ben o saatte arazideydim. Akabinde saat 07:00 de artık yağış çok şiddetlendi Arhavi’yi tehdit etmeye başladı. Musikisi mahallesinde çıktı önce, akabinde Kapisre deresinde akmaya başladı, beş ayrı boğazdan gelen suları takip ettik. Telefonla aradık, tedbirler almaya çalıştık, vatandaşları uyardık. Gündüz olması can kaybı olmasını önledi. Yoksa Allah korusun, çok şükür can kaybımız yok, ziyanımız epey fazla. Sağ olsun büyükşehir belediyelerimiz ve ilçe belediyelerimiz yaralarımızı sarmaya çalıştılar. Yaklaşık 80 vatandaşımızın alet edevat ve beyaz eşya ihtiyaçlarını dağıttık. Daha da güzel bir şekilde devam edecek, yaklaşık altı ay içinde bu Boğaziçi mahallesi eski haline gelecek.”

Aylin Nazlıaka ise “Biz de CHP Kadın Kolları olarak elimizden gelen desteği vermek için buradayız. Yaralarımızı hep beraber saracağız inşallah” diye konuştu.

Bakan Kurdoğlu, giysi yardımı için Nazıaka’ya teşekkür ederek “Giyim göndermişsiniz, onun için ayriyeten teşekkür ediyorum. Gerçekten burada insanlarımızın üstlerine giyecek bireyleri kalmadı, ne kadar bir şeyi var ise koltuğu, beyaz eşyası hepsi gitti. Dolayısıyla bütün insanlarımızla birlikte yaralarımızı sarmaya çalışacağız” dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

* Arhavi Belediye Binası Önünde Görüntü
* Selden Zarar Görmüş Mahalleleri Ziyaret
* CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Selden Mağdur Olmuş Vatandaşlara Hediye Vermesi
* CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka Konuşması
* Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurtoğlu Konuşması