Ana Sayfa Gündem 7 Ağustos 2021

BOŞANMA AŞAMASINDA OLDUĞU KADINA SİLAHLA SALDIRAN ADAMIN GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

RAMİZ KAAN OKTAR 

Sakarya’da İ.K. isimli erkeğin, boşanma aşamasında olduğu Sevil K.’ya çalıştığı işyerinin önünde pompalı tüfekle saldırma anına ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Sevil K. saldırı sonrasında “Bir şekilde sesimi duyurmam gerekiyor sesimi duyurmazsam canımdan olacağım” açıklamasını yapmıştı.

Sakarya’nın merkez ilçesi Adapazarı’nda 26 Temmuz’da meydana gelen olayda, İ.K., boşanma aşamasında olduğu Sevil K.’nın işyeri önünde aracıyla beklemeye başladı. Şirket aracına bindiğini gördüğü Sevil K.’ya hafif ticari araç içinden ateş açan İ.K. bölgedeki güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

“SESİMİ DUYURMAZSAN KENDİ CANIMDAN OLACAĞIM”

Sevil K. saldırı sonrasında Adalet ve Aile bakanlıklarına seslenerek şu çağrıyı yapmıştı:

“Ben buradan yetkililere sesleniyorum. İlla birinin canı yanması veya benim ölmem mi? Gerekiyordu da bunun ceza alıp içeriye girmesi gerekiyordu ki çok şikayetim var, ihlalim var, koruma kararım var bunlara rağmen yapılan hiçbir şey yok. Ben buradan Adalet Bakanlığı’na, Aile Bakanlığına ve ayrıyeten kadına şiddet platformundakilere sesleniyorum. Bu şekilde sesimi duyurmam gerektiğini düşünüyorum. Benim başıma geldi ve ben başıma böyle bir şeyin geleceğini düşünmüyordum. Benim başıma geldi ve başkaları bu şekilde sessiz kalırsa bu olayın daha büyüdüğünü, daha farklı boyutlara geldiği içinde kimsenin sessiz kalmasını ve korkmasını istemiyorum. Kendisine yardım ve yataklık eden benimle alakalı herkese suç duyurusunda bulanacağım. Bu olay sonuçlanana kadar bunun peşini bırakmayacağım çünkü benim bir şekilde sesimi duyurmam gerekiyor sesimi duyurmazsam kendi canımdan olacağım. Benim gibi olan mağdur kadınlara seslenerek ‘siz de sesinizi duyurun kendi canınızdan olmayın’ diyorum.”