Ana Sayfa Yurt 7 Ağustos 2021

BODRUM’DA, YANGIN SÖNDÜRME UÇAĞININ JET SKI İLE ÖNÜNE GEÇİLMESİ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

MELİS ANTER

Muğla’da devam eden orman yangınlarıyla mücadelede, su almak için denize inen yangın söndürme uçağının önüne jet ski ile geçilerek, engellendiği iddiaları üzerine Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Olay, önceki gün Güvercinlik koyunda meydana gelmişti. Su almak için deniz yüzeyinde ilerleyen yangın söndürme uçağı, önüne çıkan bir jet ski tarafından yavaşlatılmıştı. Bir vatandaşın cep telefonu ile çektiği görüntülerde yangın söndürme uçağının su almak için deniz yüzeyine indiği, o esnada jet skinin uçağın önüne geçtiği, yangın söndürme uçağının yavaşladığı ve durduğu görülmüştü.

“SORUŞTURMA BAŞLATILDI”

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili olarak soruşturma başlattı. Başsavcılıktan yapılan açıklama, şöyle:

“Bodrum ilçesinde gerçekleşen orman yangınlarında yangın söndürmekle görevli uçağın denizden su almak için denize alçaldığı ancak bir su aracıyla denizde dolaşan şahsın engellemesi yüzünden zaman kaybına sebebiyet verdiğine ilişkin haberler üzerine Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca Kamu Hizmetlerinden Yararlanma Hakkının Engellenmesi Suçundan soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızca titizlikle devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”