Ana Sayfa Yurt 7 Ağustos 2021

14. TÜRKİYE TİYATRO BULUŞMASI SONA ERDİ

İzmir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 14. Türkiye Tiyatro Buluşması sona erdi. Buluşma kapsamında tiyatronun kalbi, 5 gün boyunca Selçuk’ta attı.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 5 günlük 14. Türkiye Tiyatro Buluşması sona erdi. Tiyatro sanatçılarının, yazarların, gazetecilerin ve yönetmenlerin katıldığı buluşma kapsamında Pamucak sahilindeki kamp alanında atölyeler ve söyleşiler yapıldı. Akşamları ise tiyatro oyunları tiyatro severlerle buluştu.

Efes Selçuk Belediyesinin ev sahipliğini yaptığı etkinliğin kapanış gecesine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i temsilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Av. Nilay Kökkılınç katıldı. Tiyatroya desteklerinden dolayı sunulan özel ödülü Başkan Tunç Soyer adına alan Kökkılınç, “Bize güzellikleri olduğu kadar toplum düzenindeki çarpıklıkları, bozuklukları en yalın biçimde sunan tiyatro, toplumun bilinç kazanmasındaki en etkin sanat dallarından biridir. Sanata, sanatçıya, tiyatroya olan saygısını, desteğini her vesile ile dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in en derin sevgi ve selamlarıyla tiyatroya gönül verenlere, tiyatro festivalimize katkı sunanlara, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.