Ana Sayfa Yurt 6 Ağustos 2021

TEPEBAŞI BELEDİYESİ EKİPLERİ, MİLAS’TAKİ YANGIN SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA DESTEK VERİYOR

Tepebaşı Belediyesinin söndürme çalışmalarına destek amacıyla yangın bölgesine gönderdiği ekipler, Muğla’nın Milas ilçesinde yangına karşı mücadele veriyor.

Tepebaşı Belediyesi, Milas’taki yangın söndürme çalışmalarına, bölgeye gönderdiği personel ve arazözlerle destek veriyor.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, yangınların baş gösterdiği ilk günden bu yana bölgedeki yerel yöneticiler ile iletişim halinde olduğunu belirtti. Eskişehir’in yardıma her zaman hazır olduğunu söyleyen Ataç, şöyle konuştu:

“Ülkemiz ne yazık ki zor günlerden geçiyor. Birçok noktada eş zamanlı meydana gelen orman yangınları, ağaçlarımız, canlılarımız, vatandaşlarımız ile birlikte canımızı da derinden yakıyor. Her bir köşesi cennetten bir parça olan memleketimizde yangının küle çevirdiği görüntüler hepimizi derinden yaralarken tüm zor günlerde olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içindeyiz. Bu ruh ile kenetlenerek yaralarımızı saracak, ormanlarımızı yeniden yeşertecek ve daha güçlü yarınlara hep birlikte ulaşacağız. Yangın felaketinden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Dilerim söndürme çalışmalarında fedakarca ortaya konulan emek ve alın teri, hasar gören bölgelerimize deva olacaktır.”