Ana Sayfa Yurt 6 Ağustos 2021

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALBAYRAK GÜZELKÖY MAHALLESİ SAKİNLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var ile birlikte ilçeye bağlı Güzelköy Mahallesi’nde sabah kahvaltısında vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Albayrak, kahvaltı programının ardından Güzelköy Mahallesi sakinleri ile sohbet etti ve mahalleleri ile ilgili talep ve önerilerini dinledi.

Büyükşehir belediyesinin yatırım, hizmet ve projeleri hakkında vatandaşları bilgilendiren Albayrak, şu açıklamayı yaptı:

“Birlikte yönetme anlayışımızın bir gereği olarak halkımızın tüm kesimleriyle bir araya geliyoruz. Karar süreçlerimizi vatandaşlarımızın istek, şikâyet ve önerileri doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Salgınla mücadele kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarımızın yanı sıra hizmet süreçlerini de aksatmayacak şekilde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Başlatmış olduğumuz önemli projelerimizden birini tamamlama gurur ve mutluluğuna eriştiğimiz yerlerden biri Güzelköy Mahallemiz oldu.

Mahallemizin önemli bir tarihi ve kültürel değeri olan, Osmanlı İmparatorluğu’nun Trakya Bölgesi’ndeki ilk eserlerinden biri olduğu tahmin edilen Tarihi Güzelköy Camii’ni ibadete açtık. Kentsel değerlerimize, tarihimize ve kültür varlıklarımıza saygılı bir anlayışla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kırsal Turizmi Geliştirme Projemiz kapsamında yer alan Güzelköy Mahallemizin kırsal turizm faaliyetlerinin ve gastronomi turlarının önemli noktalarından biri haline geleceğine inanıyorum. Gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalar Güzelköy Mahallemize, Şarköy ilçemize ve Tekirdağ’ımıza hayırlı olsun.”