Ana Sayfa Gündem 6 Ağustos 2021

OĞLUNUN YANGIN NEDENİYLE MARMARİS’TEN MÜLAKATA GELEMEDİĞİNİ SÖYLEYEN DENİZLİLİ ESNAF: “DEVLETİN ACİZLİĞİNE BAK YA, ÇOCUĞU GETİREMEDİLER”

OĞLUNUN YANGIN NEDENİYLE MARMARİS’TEN MÜLAKATA GELEMEDİĞİNİ SÖYLEYEN DENİZLİLİ ESNAF: “DEVLETİN ACİZLİĞİNE BAK YA, ÇOCUĞU GETİREMEDİLER”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli’nin Bozkurt ilçesinde ziyaret ettiği esnafın sorunlarını dinledi. Marmaris’in Selimiye Mahallesi’nde kendisi gibi pideci olan oğlunun, yangınlar nedeniyle Denizli’ye gelemeyip, mülakata da girmediğini söyleyen esnaf, “Devletin acizliğine bak ya, çocuğu oradan buraya getiremediler. Karayolu yok. Yazık, bu kadar acizler” dedi.

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ile birlikte ilçedeki esnafı ziyaret etti. 

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Selimiye Mahallesi’nde pideci olan oğlunun memuriyet için Denizli’deki mülakata, orman nedeniyle gelemediğini söyleyerek CHP’li Karaca’ya dert yandı. 

“BU KADAR ACİZLER”

Oğlunun pazartesi günü mülakatının olduğunu belirten esnaf, “Gelemedi. Devletin acizliğine bak ya. Çocuğu oradan buraya getiremediler. Karayolu yok. Marmaris’teki emniyet müdürlüğünü aradık. Onları bile aradık. Yazık, bu kadar acizler” sözleriyle eleştirdi. 

“YAZIKTIR, ÇOK YAZIKTIR”

Esnaf, “Ormancı olacaktı, itfaiye şoförü olacaktı, 160 kişi içinde üçüncü gelmişti. Ama son rötuşu yapamadık. Yazıktır, çok yazıktır” dedi. 

“VEBALİNİ ÖDEYECEKLER BAK, ÖBÜR TARAFA BIRAKMASINLAR”

Oğlunun gündüz çalıştıktan sonra geceleri yangınlara müdahalede gönüllü olarak yardımcı olduğunu söyleyen baba, “Bu hayvan, kurdun, kuşun vebalini ödeyecekler bak. Öbür tarafa bırakmasınlar. Ödeyecekler vallahi. Vallahi yazıktır ya” diye sitem etti. Karaca, Bozkurt sokaklarında yurttaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. 

AFET YARDIM ARACI’NI UĞURLADILAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Bozkurt Belediye Başkanı CHP’li Birsen Çelik ve CHP Bozkurt İlçe Başkanı İbrahim Önder İdem, yangınların yaşandığı bölgelere ulaştırılmak üzere Bozkurt Belediyesi tarafından gönderilen Afet Yardım Aracı’nı uğurladılar.