Ana Sayfa Yurt 6 Ağustos 2021

NİLÜFER BELEDİYESİ “2020 YILIN YAZARI: GÜLTEN AKIN MEKTUP ÖDÜLÜ” BAŞVURULARI BEKLİYOR

Nilüfer Belediyesi’nin 2021 Yılın Yazarı Gülten Akın etkinlikleri kapsamında düzenlediği Mektup Ödülü için başvurular devam ediyor. Ödül için başvurular, 27 Ağustos’a kadar sürecek.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, yılın yazarı ilan edilen Gülten Akın’ın yakından tanınması ve yeni eserler üretilmesi amacıyla yıl boyunca etkinlikler düzenliyor. Etkinlikler kapsamında, “2021 Yılın Yazarı: Gülten Akın Mektup Ödülü” yarışması yapılıyor.

Mektup Ödülü’nün konusu ise, “Gülten Akın’ın kuvvetli bir etik hatırlatmayı da içeren ‘Yanlış mı belledim, insan sorumluluktur” dizesinin odağında, anlamak, anlatmak, anlaşılmak isteğini içeriğinde taşıyan; dünyada, kendinden ve ötekinden sorumlu olmanın anlamını sorgulayan, cinsiyet eşitsizliğinden kaynaklanan sorunlara ilişkin’ olarak açıklandı.

Katılımın rumuz ile yapılacağı ödüle, dosya halinde iki mektup ile başvuru yapılması gerekiyor. Ödüle katılan mektup metinlerinin, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, internet ortamı dahil hiçbir yerde yayımlanmamış, basılmamış ve ödül almamış olması da şartlar arasında yer alıyor.

Mektup Ödülü’ne başvurmak isteyenler başvuru formunu, Nilüfer Belediyesi’nin tüm kütüphanelerinden, www.nilufer.bel.tr veya Nilüfer Kütüphane sosyal medya adreslerinden bilgisayar çıktısı olarak temin edebiliyor.

Başvuruları 27 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek olan “2021 Yılın Yazarı: Gülten Akın Mektup Ödülü”nde büyük ödül, üç bin TL olacak. Ayrıca bin TL değerinde beş mansiyon verilecek.