Ana Sayfa Yurt 6 Ağustos 2021

KUŞADASI’NDAKİ İKİÇEŞMELİK MAHALLESİNE 22 BİN METREKARE YOL YAPILACAK

Kuşadası’nda altyapısı yenilenen İkiçeşmelik mahallesinde sıra üstyapı çalışmalarına geldi. Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 22 bin metrekarelik yol yapılacak olan mahallede, asfaltlama için ön hazırlıklar başladı.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in talimatıyla kentin en eski mahallerinden olan İkiçeşmelik’te başlatılan yenileme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bölgede bulunan sokakların tüm altyapı çalışmaları tamamlandı. 

ASKİ ekipleri tarafından mahalleye 2 kilometre içme suyu ve kanalizasyon hattı, Kuşadası Belediyesi ekipleri tarafından ise 2,5 kilometre yağmur suyu hattı döşendi. AYDEM tarafından elektrik, Türk Telekom tarafından telefon ve internet alt yapıları yenilenen İkiçeşmelik mahallesinde Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yol yapım çalışmalarına başladı. 638. Sokak’a pilent mix (PMT) tabakası seren ekipler, asfalt hazırlık işlerine 602.Sokak ile Küçükköy ve Güneş sokaklarında devam edecek.

Bölgede gelecek hafta asfaltlama çalışmalarına başlanacak. Çalışmalar kapsamında bölgede 16 bin metrekaresi sıcak asfalt, 6 bin metrekaresi ise parke taşı olmak üzere toplam 22 bin metrekare yol yapılacak.