Ana Sayfa Yurt 6 Ağustos 2021

KUŞADASI BELEDİYESİNİN HAYBULANS ARACI YANGIN BÖLGELERİNDE

Kuşadası Belediyesinin Marmaris’e gönderdiği Haybulans aracı, alevlerden ve dumandan etkilenen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile evcil ve yabani hayvanlara hizmet sunmaya başladı.

Kuşadası Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne ait iki Haybulans aracından birisi, bir veteriner hekim ve bir veteriner teknisyeni ile birlikte Marmaris’e ulaştı. Orhaniye bölgesinde alevlerden ve dumandan zarar gören büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile evcil ve yabani hayvanlar hizmet etmeye başlayan Haybulans aracı, hayvanlar için yem ve mama desteğinde de bulundu.

YARDIM KAMYONU DA MARMARİS’E ULAŞTI

Kuşadası Belediyesi Ana Hizmet Binası, Davutlar Hizmet Binası ve Güzelçamlı Hizmet Binası önünde beş gündür kurulu olan yardım çadırlarında toplanan yardım malzemeleri de Marmaris’e ulaştı.

İçerisinde gıda kolisi, su, temizlik malzemesi, hayvan maması, dezenfektan, maske, baret, el feneri ve battaniye gibi malzemelerin bulunduğu yardım paketleri, Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüsnü Yalçın tarafından Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş’a teslim edildi. Gösterdikleri duyarlılık nedeniyle Kuşadası Belediyesi yetkililerine ve Kuşadası halkına teşekkür eden Burak Demirtaş, “Marmaris halkı olarak Kuşadası’na sevgi ve selamlarımızı iletiyoruz” dedi.