Ana Sayfa Gündem 6 Ağustos 2021

KORONAVİRÜS NEDENİYLE 101 KİŞİ DAHA HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanlığının 6 Ağustos’a ilişkin koronavirüs verilerine göre; son 24 saat içerisinde yapılan 243 bin 280 yeni testten 23 bin 957’si pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 101 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 6.941 olarak açıklandı. Aşılamada 1. doz Türkiye ortalaması, yüzde 67,02’ye ulaştı. Aşılamada Muğla birinci sırada, Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor.

Sağlık Bakanlığının koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 1. doz aşılamada yüzde 88,7 aşılama oranıyla Muğla birinciliğini koruyor. Muğla’yı sırasıyla Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Aydın, Eskişehir, Tekirdağ, İzmir izliyor. Yüzde 41,2 aşılama oranı ile Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor. 

Sağlık Bakanlığının paylaştığı haritada, hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, Tekirdağ, İzmir, Bilecik ‘mavi iller’ arasında bulunuyor.

1. doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 75,6 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 74,6 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 66,7 ile İstanbul bulunuyor.

“AŞINIZI OLUN”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatteki vakalara ilişkin tabloyu sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Vaka sayılarının artış hızı istenilen seviyede düşerse daha güvende olacağız. Bunun için iki yol var; tedbir ve aşı. Aşınızı olun”