Ana Sayfa Yurt 6 Ağustos 2021

KARAABDÜLBAKİ ÜRETİCİ PAZARI’NDA STANTLAR CUMA GÜNÜ KURULACAK

İzmit Belediyesi’nin yapımını tamamladığı, yedi köyün ortak kullanacağı Karaabdülbaki Üretici Pazarı’nda belediye yöneticileriyle üreticiler bir araya gelerek planlama yaptı, üreticilerin cuma günleri stant açması kararlaştırıldı.

İzmit Belediyesi’nin köylerdeki üreticilere katkı sağlamak amacıyla Karaabdülbaki Köyü’nde yapımını tamamladığı ve yedi köyün ortak kullanacağı Üretici Pazarı’nın açılışı yapılacak.

Karaabdülbaki ile birlikte Hasancıklar, Ortaburun, Sapakpınar, Sultaniye, Süleymaniye ve Kurtdereli üreticilere hizmet verecek olan stantlardan, aynı anda yedi çiftçi ücretsiz olarak yararlanacak. Dönüşümlü olarak üreticilere kiralanacak olan stantlarda ürünlerinin satışlarını yapacak olan mahalleliler ailelerin ekonomilerine katkı sağlaması amaçlandı.  

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç de Karaabdülbaki Mahallesi’ne giderek muhtar Hüdayim Yıldız ve stantlarda yer almak için Karaabdülbaki Muhtarlığı’na başvuruda bulunan üreticilerle bir araya geldi. Projenin detaylarıyla ilgili üreticileri bilgilendiren başkan yardımcısı Solakoğlu ile müdür Gülenç, stantlarda yapılacak satışlarla ilgili üreticilerle görüştü. Toplantıda üreticilerin cuma günleri stant açmaları ve satış yapmaları kararlaştırıldı.