Ana Sayfa Yurt 6 Ağustos 2021

HALKÇI LİSELİLER, ADANA’DAKİ YANGIN MAĞDURLARININ YARDIMA KOŞTU

ALİ GÜRELİ

Adana’daki Halkçı Liseliler (HALK-LİS) Platformu üyesi gençler, orman yangınında mağdur olan vatandaşların yardımına koştu.

Adana’nın Kozan ilçesinde 28 Temmuz’da başlayan, ardından Aladağ, İmamoğlu ve Feke ilçelerinde de meydana gelen orman yangınlarında 4 bin hektarın üzerinde alan zarar gördü. 13 köyün etkilendiği, 61 evin kullanılamaz hale geldiği yangınlardan birçok vatandaş olumsuz etkilendi.

Yangından etkilenen vatandaşlar için yardım toplayan HALK-LİS Platformu üyesi gençler, Aladağ’a bağlı Çolaklı, Topallı Bucak ve Köroğlu Konağı köylerine giderek topladıkları 200 koli yardımı kendi elleriyle ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

“DAHA SIKI TEDBİRLER ALMALIYIZ”

HALK-LİS Platformu Adana İl Başkanı Poyraz Elik, ülkede çıkan orman yangınlarının üzücü boyutlara ulaştığını belirterek, şunları söyledi:

“Ormanlar ülkemizin oksijen kaynağı, ekosistemin vazgeçilmezi. Biz Halkçı Liseliler olarak ormanların korunmasına ve gelecek nesillere aktarılmasını çok önemsiyoruz. İklim krizinin bütün dünyayı tehdit ettiği bir dönemde çıkan orman yangınlarına karşı vatandaşlarımız daha bilinçli ve daha tedbirli olmak zorundalar. Çünkü ormanlar bize atalarımız tarafından bırakılan bir mirastır. Biz de bu mirası koruyup gelecek nesillere aktarmakla sorumluyuz. Herkes bu sorumluluğa uymalı ve buna göre hareket etmelidir.

“KÖTÜ GÜNLERİ DAYANIŞMA İLE ATLATACAĞIZ”

Biz, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden sosyal demokrat, çağdaş ve aydın gençler olarak, kurucu iradeye ve onun temel değerlerine sahip çıkmakla sorumluyuz. Bu nedenle nerede bir çığlık duysak, nerede yardıma muhtaç birileri olsa oraya koşarız. Bu temel ilkelerle ben ve bütün arkadaşlarım yangın ilk çıktığı günden bu yana ne yapabiliriz, nasıl yardımcı olabiliriz diye uzun uzun toplantılar yaptık ve böyle bir yardım kampanyası oluşturmaya karar verdik. Evi yanan köylülerin acılarına bir nebze de olsa katkı sunmak için harekete geçtik. Bu kötü günleri dayanışma ile atlatacağımızı biliyoruz. Yardım kampanyamıza destek olan başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Seyhan Belediye Başkanı Kemal Akif Akay olmak üzere kampanyamıza destek olan bütün hayırseverlere teşekkür ederiz.”