Ana Sayfa Gündem 6 Ağustos 2021

FATOŞ ALTAY, BODRUM’DAKİ KÖYLÜLERİN DURUMUNU ANLATTI: “ZEYTİNLER, ARILARI… HER ŞEYLERİ GİTMİŞ”

Haber: TAMER ARDA ERŞİN-Kamera: ÜNAL AYDIN

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın eşi Fatoş Altay, Bodrum’da yangından etkilenen köylülerin sorunlarını dinledi. Fatoş Altay, “Zeytinler, arıları… Her şeyleri gitmiş bu insanların. Elimizden geleni yapacağız, yardım edeceğiz” dedi.

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki yangının yaraları sarılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın eşi Fatoş Altay ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yangından etkilenen köylerdeki yurttaşları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Fatoş Altay, yangının büyüklüğüne ve yarattığı tahribata ilişkin ANKA Haber Ajansı’na şunları söyledi:

“Sabahtan beri gördük birçok köyün ne hale geldiğini, yerleşim yerlerinin ne halde olduğunu; hepsini gördük. İnsanın içi acıyor. Dayanılır gibi bir durum değil. Bunlara katlanmak çok kolay bir şey değil. Benim gördüğüm, hep beraber yeniden yeşereceğiz. Yeniden bir umutla kocaman olacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘Köylü milletin efendisidir’. Bunu geçtiğimiz bütün köylerde gördük. Köylü milletin efendisi olduğu sürece asla bu ülke topraklarında sırtımız yere gelmeyecek.

Orman, köylüler için eşittir yaşam demek. Geçimi oradan sağlıyor. Her şeyini oradan sağlıyor. Koyduğu yemeğini oradan sağlıyor. Yani insanın yaşam hakkını elinden alıyorsunuz. Zeytinler, arıları. Her şeyleri gitmiş bu insanların. Elimizden geleni yapacağız, yardım edeceğiz.”