Ana Sayfa Gündem 6 Ağustos 2021

ATAMA KARARLARI RESMİ GAZETE’DE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bakanlıklara ve kamu kurumuna yapılan çeşitli atamalar yayımlandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre, çok sayıda kuruma atamalar yapıldı.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı 1. Hukuk Müşavirliğine Sinan Taş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığına Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı atandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığına Fuat Uzun getirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Başmüfettişliklerine ise, Alaettin Kandemir, Onur Şatıroğlu, Onur Özavcı, Ahmet Çelikdin, Sebiha Çetin, Özgür Kabayel, Ferhat Aydın, Burcu Gündoğdu, Hakan Özmen, Sevda Soysal, Cemal Alpaslan Özcan, Göksel Yolcu, Yusuf Kenan Karaaslan, İbrahim Yılmaz, Ertan Örs ve Adnan Doğan getirildi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 4. Bölge Müdürlüğüne Funda Aydın Seymen, 21. Bölge Müdürlüğüne Hamdi Erşen atandı. Türkiye İstatistik Kurumu Başkan Yardımcılıklarına Umut Serhat İdman, Abdullah Yüksel ve Nurettin Kaya atandı.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Sever görevden alındı, yerine Fatih Dumanlı geldi.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NA 23 BAŞMÜFETTİŞ

Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıflar Meclisi Üyeliğine Aslan Yıldız; Sağlık Bakanlığı Müfettişliklerine, Müfettiş Yardımcıları Kadir Kavak ve Sadık Kapan; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet Şimşek getirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı müfettişi iken başmüfettiş olarak atanan isimler ise şöyle:

“Mehmet Dağlı, Ülkü Evren, Başak Güven, Kemal Eren, Ali Söğütdelen, Kadir Camcı, Muhammet Alper Koyuncu, Nihal Marakoğlu, Bülent Kamalı, Bekir Gürkan Özgün, Sezai Yücel, Gülseren Korkmaz, Yusuf Çolak, Zehra Akpınar, Murat Aral, Üzeyir Yürekli, Tarık Coşkun, Tahsin Erman Çağdaş, Korhan Turgutlu, İbrahim Karadurak, Gazi Uzun, Güngör Arabacı ve Gökhan Kara.”

Ticaret Bakanlığı Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne, Yaşar Yaman Ocak; Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne, Nihat Kınık; Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne de Akif Ertekin getirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5. Bölge Müdürü Ecvet Doğan, 7. Bölge Müdürü Nihal Seyyit Miçillioğlu ve 10. Bölge Müdürü Cevahir Dilaver görevden alındı. 5. Bölge Müdürlüğüne Mehmet Akif Cengiz, 6. Bölge Müdürlüğüne Serhan Özkanlı, 7. Bölge Müdürlüğüne Ömer Alkış, 9. Bölge Müdürlüğüne ise Gültekin Yürümez atandı.