Ana Sayfa Gündem 6 Ağustos 2021

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TEKNOLOJİK GİRİŞİM MERKEZLERİ AÇIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’nın farklı noktalarında teknolojik girişim merkezleri açmaya hazırlanıyor. Bu merkezlerde genç girişimciler; ofis alanları, teknik donanımlar ve pek çok imkândan ücretsiz yaralanabilecek. Ağustos ayı içinde ilk olarak Kuzey Yıldızı TechBridge Merkezi hizmete girecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Gençlik Buluşması’nda” bir araya geldiği gençlere; “Kendinizi geliştirebilmenizin önünü açacağız. Bunun da yolunu siz çizeceksiniz. Benim ‘şöyle şöyle yapın’ demem yerine, sizler ‘biz şunu istiyoruz’ diyeceksiniz ve yönetici olarak da biz sizin isteğinizi yapacağız” diyerek; Kuzey Ankara, Ulus, Dikmen Vadisi, Gölbaşı Bilişim Vadisi ve Çayyolu’nda yeni merkezlerin açılacağını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Gökhan Özcan, teknolojik girişim merkezlerine ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“BLD 4.0 projemiz kapsamında Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın Ankara’yı, Avrasya genelinde bir veri havuzu ve teknoloji köprüsü olan bir başkente dönüştürme hedefi doğrultusunda, Başkentimizin farklı noktalarında teknolojik girişim merkezleri açıyoruz. Bunlardan ilki olan Kuzey Yıldızı TechBridge Merkezi. Bu ay içerisinde teknolojik bir festival düzenleyerek açacağız. Bu kapsamda bilişim merkezinde bulunan ofis alanları, teknik donanımlar, sinevizyon, telekonferans, toplantı salonları, sosyal ve ortak fikir tartışma alanları bilişim sektöründeki genç öğrenci ve girişimcilerin hizmetine ücretsiz olarak sunulacak.”

Girişimcilerden gelecek projeleri, oluşturulan uzman jüri tarafından seçecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ürettikleri fikir ve projelerle teknolojik merkezlerden ücretsiz olarak yararlanmak isteyen girişimciler için ön başvuruları almaya başladı. Genç girişimciler, “https://forms.ankara.bel.tr/bld40mer” adresi üzerinden form doldurarak başvuru yapabilecek.