Ana Sayfa Yurt 6 Ağustos 2021

7. BEYLİKDÜZÜ KLASİK MÜZİK GÜNLERİ, “ORMAN HAYATTIR” TEMASIYLA BAŞLIYOR

Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi gerçekleştirilen Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri, “Orman Hayattır” temasıyla 9 -11-12 ve 14 Ağustos’ta, Yaşam Vadisi’nde düzenlenecek. Türkiye’nin farklı noktalarındaki orman yangınlarının ardından doğaya ve ormanlara adanan Beylikdüzü Klasik, 9 Ağustos’ta Allegra Ensemble’nin “İnce Şeyleri Anlama Vakti” konseri ile başlayacak.

Klasik müzikseverlerin büyük bir heyecanla beklediği Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri, Türkiye’nin farklı noktalarında etkisini gösteren orman yangınlarına ithafen “Orman Hayattır” temasıyla başlıyor.

Bu yıl yedincisi düzenlenen etkinlik, “Her notada nefes ve umut var” mottosu ile 9 -11-12 ve 14 Ağustos tarihlerinde Yaşam Vadisi 1. etap içerisinde bulunan 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde klasik müziğin önde gelen isimlerini ağırlayacak.

9 Ağustos akşamı saat 21:00’de gerçekleşecek açılış konserinde, 8 konservatuar kökenli kadın müzisyenden oluşan Allegra Ensemble, “İnce Şeyleri Anlama Vakti” konseriyle sahnede olacak.

Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri’ne tüm vatandaşları davet eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık şunları söyledi:

“Bu yıl yedincisini düzenlediğimiz Beylikdüzü Klasik’in notaları, ülkemizin ciğerleri olan ormanlarımıza, kaybettiklerimizin anısına saygı, umut ve cesaretimizi anlatmak üzere yankılanacak. Yaraları birlikte saracağız ve ülkemizi yeniden yeşerteceğiz. Geleceğe daha yeşil bir Türkiye bırakacağız.”  

Beylikdüzü Klasik’in ikinci gününde, Duo Blanc & Noir isimli piyano ikilisinin “Kadife Bir Gece Bu” isimli konseri gerçekleşecek. Piyanist Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner dinleyicileriyle buluşacak. 

BEYLİKDÜZÜ GENÇLİK SENFONİ ORKESTRASI DOĞA İÇİN ÇALACAK

12 Ağustos’ta ise Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve Beylikdüzü’nün genç müzisyenlerinden oluşan Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası sahnede olacak. Şef Hakan Tepeli yönetiminde, “Bir Yaprakta Bir Orman” adlı konser, günlerdir etkisini gösteren orman yangınlarına yönelik farkındalık yaratacak.

GALA GECESİNDE “ÇİÇEKLİ PERDELERİN ARKASI” KONSERİ

Pandemi koşullarına uygun şekilde klasik müzikseverleri ağırlayacak olan etkinlik, 14 Ağustos akşamı “Çiçekli Perdelerin Arkası” isimli gala konseriyle sona erecek. Opera solistleri Hale Kekeç, Tuğba Mankal, Ayşe Şenoğlu ve Asude Karayavuz’a Symphonista Orkestrası eşlik edecek.